Henriett
14.03.13,12:15
Dobrý deň, 22. novembra 2010 som nastúpila na materskú. Momentálne som na rodičovskej dovolenke a poberám rodičovský príspevok. CCa 28. augusta 2013 by som mala nastúpiť na druhú materskú. Malo by sa jednať o reťazový pôrod. Pracovný pomer mi stále trvá, resp. ešte som nedostala výpoveď. A moje otázky: 1. mám nárok na materský príspevok od zamestnávateľa? 2. Z čoho mi bude vypočítaný? 3. Oplatí sa radšej ostať pri rodičovskom príspevku? Ďakujem za odpovede.
Tweety
14.03.13,11:16
Dobrý deň, 22. novembra 2010 som nastúpila na materskú. Momentálne som na rodičovskej dovolenke a poberám rodičovský príspevok. CCa 28. augusta 2013 by som mala nastúpiť na druhú materskú. Malo by sa jednať o reťazový pôrod. Pracovný pomer mi stále trvá, resp. ešte som nedostala výpoveď. A moje otázky: 1. mám nárok na materský príspevok od zamestnávateľa? 2. Z čoho mi bude vypočítaný? 3. Oplatí sa radšej ostať pri rodičovskom príspevku? Ďakujem za odpovede.
Materské nevypláca zamestnáv. ale SP.
Xanti
14.03.13,11:20
Materské nevypláca zamestnáv. ale UPSVaR.
Opravím materské vypláca SP, rodičovský UPSVaR.
A pre Henriett ... MD budeš mať rátanú z predpokladaného zárobku , čiže v práci Ti potvrdia výšku tvojho predpokladaného príjmu a z toho Ti vyrátajú MD:
Henriett
14.03.13,11:21
Ďakujem...a z čoho mi bude vypočítané?
Mila123
14.03.13,11:21
Henriett
14.03.13,11:23
A čo je predpokladaný príjem? Nerozumiem...
Tweety
14.03.13,11:24
pomiešalo sa to, idem opraviť
Tweety
14.03.13,11:25
A čo je predpokladaný príjem? Nerozumiem...
Predpokladaný je taký, ktorý by si dosiahla, ak by si pracovala.
Xanti
14.03.13,11:25
A čo je predpokladaný príjem? Nerozumiem...
No to je fiktívny príjem ... keby si nebola doma na RD, tak koľko by si zarobila to je predpokladaný príjem.
Henriett
14.03.13,11:26
Ďakujem veľmi pekne :-)
111lenka11158
14.03.13,17:37
Dobry den mohli by sme mi poradit,som zamestnana a zo zamestavatelom sme sa rozpravali a dala som vypoved ale nic som nepodpisovala iba sme sa rozpravali,asi o tyzden som zistila ze som tehotna a chcem sa spitat mozem ist este na pn ak oznamim zamestnavatelovi ze idem na pnku? nebude stim nijaki problem zo zakonmi a tak? ale pokial viem tak zamestnavatel to musi akceptovat pokial nemam podpisani ziaden papier ze koncim ako to je,dakujem za odpoved.
Tweety
14.03.13,18:26
Ak si ešte nedala výpoveď, tak PP trvá. Je trochu nefér dávať výpoveď a potom, keď zistíš, že si tehotná, zobrať všetko späť. Nie je to seriózny prístup. Na PN samozrejme môžeš ísť, len chcem pripomenúť, že tehotenstvo nie je choroba.
111lenka11158
15.03.13,08:29
Ahoj tak dakujem ty za odpoved,hej viem nieje to dobry pristup z mojej strany ale stalo sa co sa stalo a rada by som bola keby ze stim nebol ziaden problem,aby som povedala zamestnavatelovi ze idem na pn lebo som tehotna a tu chorobu mas pravdu,ja by som tu robila este aj nadalej ale je to strasne namahava praca,kazdy den nocne,stres v praci dviham stale tazke,stale sa zohinam uz to nezvladam a radsej by som isla na marodku koli babetku aby sa nieco nestalo a aby som to potom nelutovala.
Tweety
15.03.13,08:35
Ahoj tak dakujem ty za odpoved,hej viem nieje to dobry pristup z mojej strany ale stalo sa co sa stalo a rada by som bola keby ze stim nebol ziaden problem,aby som povedala zamestnavatelovi ze idem na pn lebo som tehotna a tu chorobu mas pravdu,ja by som tu robila este aj nadalej ale je to strasne namahava praca,kazdy den nocne,stres v praci dviham stale tazke,stale sa zohinam uz to nezvladam a radsej by som isla na marodku koli babetku aby sa nieco nestalo a aby som to potom nelutovala.
Ak chceš, aby sa na Teba zamestnáv. pozeral ako na tehotnú, musíš mu to písomne oznámiť.
Novická
27.03.13,07:34
Dobrý deň,
Ja by som sa len chcela utvrdiť v nároku na materské. Známa bola od 01.01.2009 do 31.05.2012 zamestnaná v ČR (Má potvrdenie pre započítanie doby zamestnania). Momentálne je evidovaná na úrade práce. Predpokladaný nástup na materskú má v 09/2013. Momentálne má možnosť sa ešte zamestnať.Ak bude z nového zamestnania platených 90 dní poistenie, nárok na materské jej vznikne z VZ z tohto nového zamestnania.
Poprosím o vyjadrenie sa k tomu či uvažujem správne. Ďakujem.
Novická
28.03.13,06:56
Nikto sa nevyjadrí?
Tweety
28.03.13,07:02
Áno, správne.
Novická
28.03.13,07:04
Ďakujem