1ivanka
14.03.13,12:18
Zdravim Vas,
potrebovala by som poradit... Chcem si kupit auto, ktore bude vyuzivane na jazdu mesto, mimo mesto a dialnice cca 3x tyzdenne/cca 600km. Malo by byt strednej triedy, nie prilis male a ani velke. Neviem, preco si myslim, ze lepsia volba v tomto pripade bude benzin.
Spomedzi vsetkych som vybrala VW Golf VII, 1,2 TSI (snad nemecka istota, strohejsi vzhlad) alebo Hyundai i30, 1,4 (korejec netusim akej kvality, pekny vzhlad, zda sa mi o kusok vacsie). Este bol v ponuke Opel Astra. Viete mi poradit, preco si ktore auto vybrat, prip. poradit nieco ine?
Dakujem,
i.
IvanPK
14.03.13,11:26
ak 600 km týždenne ? tak určite diesel !
misomiso
14.03.13,11:32
Myslim, ze aj snad viem. Mam dost znamych medzi dodavatelmi pre automobilky a aj v automobilovom vyskume.

Na Opel zabudni, taku kvalitu a spolahlivost dnes uz ponukaju aj Cinania. VW zacina mat tiez dostvelke problemy s kvalitou, coraz vacsie, dokonca aj s novymi motormi.

Velkym prekvapenim su v Europe prave Korejci. vo VW su z nich dost nervozni a je verejnym tajomstvom, ze sa od nich snazia ucit...

Mne sa paci i40, tam mas aj vyhrievany volant :) ale aj i30 je pekne. Na dialnice by som bral prave diesel, zalezi, kolko jazdis. Rozdiel je hlavne v spotrebe, ale paradoxne aj v hlucnosti. Na dialnici su dnes diesle vyrazne tichsie, ako upistane maloobjemove benzinaky.

Disel robi problemy iba tym, ktori ho pouzivaju vyhradne do mesta (zapcha sa DPF a to je drahy spas).
IvanPK
14.03.13,11:39
áno v niečom máš pravdu, ale kritériom pre 1ivanku je koľko € chce a môže investovať...mám už 3 diesel, teraz octáciu II , 150000 km 1,9 bez problémov, spotreba 5l/100km....bez porúch, iba brzdy a rozvody, pri VW bude lepšia cena pri odpredaji ako pri korejcovi....
Nandrolon
14.03.13,11:43
aha, takže vlastne ja mám teraz zaplatiť oveľa viac za auto, aby som mal v budúcnosti lepšiu cenu pri odpredaji? To je nový spôsob investovania či ako :-)))))))))))))))
Aký je tam úrok p.a. ?
1ivanka
14.03.13,11:43
Neviem, ci mam ist do diesela. Momentalne par krat tyzdenne chodim autom (cca 400-600km). Obavam sa toho, ze by sa auto casom vyuzivalo viac na cesty pomedzi mesta a dediny, cize nie dialnice.
Co sa tyka spotreby, znamy ma VW golf, a spotrebu ma v kopcovitom terene 4,4l, co sa mi zda byt slusne.
lujza.j
14.03.13,11:44
Test oblubenosti tovar.znacky v De....niekedy koncom minuleho roka som nasla ...VW na 7 mieste....predbehli ich korejci......na prvych prieckach....klasicky De trojkolotoč...
Ja by som tiež z ponuknuteho urcite korejca....a VW je iba 1,2.....
xtriadax
14.03.13,11:45
cena bude lepšia aj pri kúpe. Či? :D
xtriadax
14.03.13,11:47
čo ho tisne do kopca keď má takú spotrebu
Nandrolon
14.03.13,11:47
U diesla nejde ani tak o to, kde jazdíš /či mesto, alebo mimo mesto/, ale aj o to, aké dlhé trasy jazdíš.
Nikde nie je napísané že s dieslom máš zákaz vstupu do mesta /ako to v extréme niektorí chápu/.
Najhoršia je kombinácia mesto a kratučké trasy.
Ale ak to len raz za týždeň prebehneš napr. 100 km/h 20-30 km na trojke-štvorke, motoru to iba pomôže.
Pri takomto nájazde by som zobral jednoznačne diesel, ak ti ide o spotrebu.
Neskôr by som to riešil sem-tam preventívnym prebehnutím, ale predpokladám že to ani nebude treba.
lujza.j
14.03.13,11:48
Neviem, ci mam ist do diesela. Momentalne par krat tyzdenne chodim autom (cca 400-600km). Obavam sa toho, ze by sa auto casom vyuzivalo viac na cesty pomedzi mesta a dediny, cize nie dialnice.
Co sa tyka spotreby, znamy ma VW golf, a spotrebu ma v kopcovitom terene 4,4l, co sa mi zda byt slusne.
Ja ma dizla v meste /Ba/ druhy rok....nemenila by som...
prepac,ale neviem ci uverim tej spotrebe 4,4...
Nandrolon
14.03.13,11:50
Do kopca ho tlačí a dole kopcom brzdí motorom :-)))))))))))))))
1ivanka
14.03.13,12:03
Lujza.j - neviem, ci hovoril pravdu, ja som to nevidela, len pocula... :o
xtriadax
14.03.13,12:05
treba si kúpiť to čo sa ti páči a hlavne to načo máš. Každé auto je o "vydarení". Kaziť sa ti môže aj jedno aj druhé. U kórejca budeš mať lepšiu výbavu za nižšiu sumu. Nie som zástancom VW preto by som si ho určite za tie prachy nekúpil. Zdá sa mi zbytočné vyhodiť také prachy len aby som bol "in" že mám VW :D
xtriadax
14.03.13,12:07
Lujza.j - neviem, ci hovoril pravdu, ja som to nevidela, len pocula... :o

to hovorí každý blbec čo má VW alebo škodovku :D. Jeden povie že má toľko tak druhý musí mať menej a pri tom sa budú hrať ešte na pretekárov :D
Dašena O.
14.03.13,12:08
Ja som mala 4 roky Hyundai i30, bola som veľmi spokojná, potom som si kúpila Hyundai ix35, mám ho už druhý rok a som veľmi spokojná, doporučujem diesel, lepšie sa potom aj predá. /i30 som predala len kvôli daniam-nákladom/
xtriadax
14.03.13,12:16
Ja som mala 4 roky Hyundai i30, bola som veľmi spokojná, potom som si kúpila Hyundai ix35, mám ho už druhý rok a som veľmi spokojná, doporučujem diesel, lepšie sa potom aj predá. /i30 som predala len kvôli daniam-nákladom/

ale ho musí aj drahšie kúpiť nemyslíš? veď ho nekupuje preto aby ho predala ale aby jej poslúžilo. Auta sa v dnešnej dobe musíš iba zbaviť už sa normálne nedajú predať.
lujza.j
14.03.13,12:26
áno v niečom máš pravdu, ale kritériom pre 1ivanku je koľko € chce a môže investovať...mám už 3 diesel, teraz octáciu II , 150000 km 1,9 bez problémov, spotreba 5l/100km....bez porúch, iba brzdy a rozvody, pri VW bude lepšia cena pri odpredaji ako pri korejcovi....

Hej,ale lepsia cena pri predaji tak, tak to funguje len v prepnutych SK hlavach...lebo tu ako keby bola zn. VW....nieco nenormalne bohovske.....tazky image....majitelia tej zn.este aj tak choro jazdia....štylom bacha idem ja a ty s tu krabicu zmizni.....
misomiso
14.03.13,12:31
Ano, ratat s nejakym naslednym predajom je skor nezmysel. Niektore auta visia na nete uz druhy rok...

Na margo tej spotreby - niekto mal 4.4... no dobre, ale podla palubneho pocitaca, alebo realne? Orientovat sa podla PP nema zmysel. Ja teraz jazdim na dvoch Volvach, jeden pocitac meria O.K, na druhom aute ukazuje vzdy cca 1 liter mensiu spotrebu, ako je realna.

Spotreba sa da merat jedine natankovanim do plna a s kalkulackou v ruke. Minimalne na 10.000 km v kuse, aby sa minimalizoval vplyv rozneho dotankovania do plna a tiez pokial mozno napriec rocnymi obdobiami. Najmensia spotreba je na jar a jesen, lebo nebezi klima ani sa nebrodis v snehu. Pri ratani spotreby este musis zohladnit aj presnost tachometra (pocitadla KM), pretoze je tam vzdy odchylka do plusu a niektore auta maju odchylku do plusu aj rovnych 10%. Potom spotreba 5,5 je vlastne vyse 6 l. Na PP moze pritom pokojne svietit 4,5.

Na kratkych trasach to vobec nema zmysel merat, napr, vietor vie spravit aj tretinu rozdiel. Ja som naposledy isiel na vychod za silneho vetra na otocku. Tam som mal podla PP 5.1, naspat 8.7 pri tych istych rychlostiach, ktorymi jazdim. Realne teda skor 6.1 a 9,7, vzhladom a tu odchylku, ale to je jedno. Ten rozdiel to je vietor.
lujza.j
14.03.13,12:35
Lujza.j - neviem, ci hovoril pravdu, ja som to nevidela, len pocula... :o

JA mam spotrebu 4,3 az 4,5 v meste,ale vidim si ju:D
misomiso
14.03.13,12:48
Neviem, ci mam ist do diesela. Momentalne par krat tyzdenne chodim autom (cca 400-600km). Obavam sa toho, ze by sa auto casom vyuzivalo viac na cesty pomedzi mesta a dediny, cize nie dialnice.
Co sa tyka spotreby, znamy ma VW golf, a spotrebu ma v kopcovitom terene 4,4l, co sa mi zda byt slusne.

Potom jednoznacne diesel.

- Ma vacsi tah pri nizkych otackach, pri predbiehani casto nemusis ani preradit.
- Pri nehode tak lahko neuhoris.
- Ak by prisla nejaka ropna kriza, nalejes akykolvek olej, aj slnecnicovy a stale jazdis.