sara-ke
06.03.06,10:32
Dobry den mam taku prosbu nerobi tu niekto z Vas v Olympe? potrebovala by som poradit:
ked ma pracovnik minim. mzdu nema platit preddavok na dan, ale mne ten preddavok vzdy odpocita, neviem prist na to kde mam chybu a tiez mi nepocita odvody na poistne pre zam-ca ale len pre zam-tela. Kde to ma byt nastavene tak aby to spravne pocitalo? v Personalistike-zrazky sa to zadava? alebo kde,,,???

DAKUJEM
Oriešok
06.03.06,10:35
Dobry den mam taku prosbu nerobi tu niekto z Vas v Olympe? potrebovala by som poradit:
ked ma pracovnik minim. mzdu nema platit preddavok na dan, ale mne ten preddavok vzdy odpocita, neviem prist na to kde mam chybu a tiez mi nepocita odvody na poistne pre zam-ca ale len pre zam-tela. Kde to ma byt nastavene tak aby to spravne pocitalo? v Personalistike-zrazky sa to zadava? alebo kde,,,???

DAKUJEM
Akú verziu OLYMPU máte v počítači. Robíte mzdy po prvý raz? Odvody by malo počítať automaticky bez zadávania, je to prednadstavené.
asta
06.03.06,10:35
Akýkoľvek problém s OLYMPOM riešim na 0417071041. Odpoveč je okamžitá. Pri zadávaní každého zamestnanca je potrebné prejsť všetkými záložkami v personalistike. To znamená : os. číslo, meno, priezvisko, pracovný pomer, osobné údaje, rodinné údaje ak si chce uplatniť DB tak práve v tejto záložke nahrám deti, ďalšie záložky pracovné údaje, mzdové údaje = veľmi dôležitá záložka. V nej sa typ PP prenesie z prac. zmluvy akú sme mu navolili v pravom hornom rohu, ďalej určiť pracovný kalendár, cez F7 zdravotnú poisťovňu- inakšie nepočíta odvody, zvoliť platovú triedu , zakliknuť typ pracovníka, prehlásenie o dani a odpočet nezdaniteľnej časti na zamestnanca ak podpísal vyhlásenie k dani. Ďalšia záložka zložky mzdy - pridaj vyberiem typ mzdy. Nakoniec navolím zrážky: str. lístky, šetrenie, výplata na účet.