brunetka777
14.03.13,13:58
Rada by som sa poradila. Na ucte nam prilsi 3 platby, ktore neviem priradit, bola som sa pytat aj v banke, tam nam nevedeli povedat co ej to za platbu. Co mam robit v tomto pripade? ako to zauctovat? na 648 - nedanovo? ci ... ? :)
brunetka777
19.03.13,15:33
naozja mi nikto neporadi? :-)
Stefan2005
19.03.13,15:38
Rada by som sa poradila. Na ucte nam prilsi 3 platby, ktore neviem priradit, bola som sa pytat aj v banke, tam nam nevedeli povedat co ej to za platbu. Co mam robit v tomto pripade? ako to zauctovat? na 648 - nedanovo? ...

a kedy prišli tie 3 platby? včera, vlani, či pred 4 rokmi?
ak sú to čerstvé úhrady, rozhodne by som ich hneď neodpisoval, ale ponechal napr. na 379-ke...
brunetka777
19.03.13,17:38
konecne..dakujem pekne :-)...su to platby, ktore prisli minuly rok...
tictac7
19.03.13,17:55
...mimochodom, také nezákonné obohacovanie sa, Ti nič nehovorí? Ak Ti platba nepatrí, si povinná ju vrátiť (číslo účtu, z ktorého Ti platba prišla vieš). Keď si si nie istá, či je to Tvoja platba, treba písomne požiadať banku o identifikáciu odosielateľa z dôvodu, že nevieš o akú platbu sa jedná. Banka potom osloví majiteľa účtu, a ak ten dá súhlas, poskytne Ti jeho údaje a môžeš si to s ním odkomunikovať, čo to je za platbu. Určite by som si peniaze nenechávala len tak. Aj po rokoch Ti môže prísť taká pozvánka k vyšetrovateľovi....
brunetka777
20.03.13,09:55
Ja som sa bola pytat v banke!!!! tam mi nevedeli povedat co je to za platbu!!!! a ani mi neporadili co mam s tym dalej robit. a po dalsie, ja nemozem vediet, ci naozaj nepatri ta platba nam alebo nie!!!! "DIK" za takuto NEPRIJEMNU "RADU" . Radsej by som si an tvojom mieste overila fakty, prv nez pouzijem takeho ostre vyjadrenia. Dovi.
kn-alka
20.03.13,10:04
.... a skúšala si takú jednoduchú vec: nahodiť číslo účtu do google? možno ti vyhodí, koho je to číslo účtu.
brunetka777
20.03.13,10:31
No, v googli nic nenaslo...
DanielaSL
20.03.13,10:47
A veď to nemusí byť njej osobný účet, môže ho niekomu účtovať a nevie čo sú to za platby...bežná prax účtovníkov, kedy nie je faktúra a sám majiteľ nevie povedať čo mu prišlo, tak prečo na ňu ideš tak tvrdo?
tictac7
20.03.13,12:42
...nechápem, ako tvrdo. Je tam návod na riešenie situácie, aj upozronenie na to, čo sa môže stať, ako to nechá len tak....
tictac7
20.03.13,12:47
Ja som sa bola pytat v banke!!!! tam mi nevedeli povedat co je to za platbu!!!! a ani mi neporadili co mam s tym dalej robit. a po dalsie, ja nemozem vediet, ci naozaj nepatri ta platba nam alebo nie!!!! "DIK" za takuto NEPRIJEMNU "RADU" . Radsej by som si an tvojom mieste overila fakty, prv nez pouzijem takeho ostre vyjadrenia. Dovi.

ak moju radu, považuješ za nepríjemnú "radu", tak sorry. Do banky sa nechodí pýtať na takéto veci, s bankou sa komunikuje písomne. V mojej odpovedi, ktorú nepovažuješ za radu máš návod ako na to, aj to, čo sa môže stať, ak sa budeš tváriť ako "mŕtvy chrobák".... a sústreď sa na to, čo čítaš a hlavne sa ukľudni...
Ivenka
20.03.13,12:50
a po dalsie, ja nemozem vediet, ci naozaj nepatri ta platba nam alebo nie!!!! "

Troška chaos, či ?
cacka
20.03.13,13:02
Ja mám takú skúsenosť, že pri kreditných, teda prijatých platbách na účet je odosielateľ vždy uvedený.
kn-alka
20.03.13,13:22
nie vždy
Stefan2005
20.03.13,15:29
Ja mám takú skúsenosť, že pri kreditných, teda prijatých platbách na účet je odosielateľ vždy uvedený.

... samozrejme, ak obaja účastníci platobného vzťahu majú rovnakú banku :)
krondiak
25.03.14,18:37
nie urobte si vnútorné zaučtovanie a zaučtujte na 395A vytvorte si analitiku hocijakú a nazvyte to nepriradené platby učtujte 221/395A
tictac7
26.03.14,05:57
...myslí, že po roku to už asi má poriešené :)