kempeska
14.03.13,14:10
Dobrý deň. Bol mi priznaný invalidný dôchodok ,kde mám napísane že na pôvodnom pracovisku nemôžem pracovať .Pracovala som v živočíšnej výrobe.Zamestnávateľ ihned so mnou rozviazal pracovný pomer dohodou s odôvodnením ,že nemám nárok na odstupné pretože tam nieje uvedený žiadny dôvod len zápisky soc. poisťovne.Pritom tam mám jasne dôvody ,že ťažkú fyzicky a duševne náročnú prácu nemôžem vykonávať mám zníženú schopnosť 45%.Bola som na úrade práce tam mi povedli ,že nemám nárok na podporu v nezam.pretože mám inv.dôchodok 134eur .Ako mám s tohto vyžiť?!Môžem požiadať aspoň OSVaR o peňažnú pomoc ?Mám dcéru a syna ktorý sú tiež nezamestnaný ale nič nepoberajú.
Darina1234
14.03.13,13:17
kempeska
14.03.13,13:29
Presné znenie mojej výpovede:Dňa 4.3 sa účastníci dohodli na tom,že pracovný pomer zamestnávateľa so zamestnancom sa končí dňa 5.3 2013 to je všetko ..
Darina1234
14.03.13,13:34
A ty si podpisala dohodu o skonceni prac. pomeru?
kempeska
14.03.13,13:41
Bohužiaľ ano pretože riaditeľ odišiel bez slova s tým ,že má súrnu návštevu a som nou sa dalej nebavil
kempeska
14.03.13,14:17
Ihned od lekara s ukoncenim dlhodobej PN som isla k zamestnavatelovi a tam mi povedali ze uz som mala byť v ten den v praci ze mi teraz hrozi absencia a to by bolo hrube porusenie prac.discipliny tak narychlo spisali tuto vypoved .Neda sa nejakym sposobom ju napadnut ? Robili na mna natlak aby som to podpisala,lebo mozem mat s toho potom problemy a ked podpisem tuto vypoved ze dostanem aj prispevok s uradu prace,ked som vsak prisla s touto vypovedou na UP tam mi oznamili ze ziadny narok nemam..Dakujem za odpoved
Mila123
14.03.13,14:22
Ihned od lekara s ukoncenim dlhodobej PN som isla k zamestnavatelovi a tam mi povedali ze uz som mala byť v ten den v praci ze mi teraz hrozi absencia a to by bolo hrube porusenie prac.discipliny tak narychlo spisali tuto vypoved .Neda sa nejakym sposobom ju napadnut ? Robili na mna natlak aby som to podpisala,lebo mozem mat s toho potom problemy a ked podpisem tuto vypoved ze dostanem aj prispevok s uradu prace,ked som vsak prisla s touto vypovedou na UP tam mi oznamili ze ziadny narok nemam..Dakujem za odpoved
PvN sa vypláca bez rozdielu, ako sa PP ukončil
kempeska
14.03.13,14:31
Aj ked som na ciastocnom inv.dochodku ?tam vyssie to uvadzam....
veronikasad
14.03.13,15:26
Aj ked som na ciastocnom inv.dochodku ?tam vyssie to uvadzam....
Kolko trval posledný pracovný pomer ?

http://www.porada.sk/t212395-registracia-na-up.html#post2276293

Doplň vek detí.
kempeska
14.03.13,15:43
pracovala som tam 23 r.Na dlhodobej pn som bola od 26.9 2011az do 6.3 2013. Deti su uz dospele ale zaregistrovane na UP.
veronikasad
14.03.13,15:49
pracovala som tam 23 r.Na dlhodobej pn som bola od 26.9 2011az do 6.3 2013. Deti su uz dospele ale zaregistrovane na UP.
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti, vyžiadaj si potvrdenie o príjme pre účely dávky v nezamestnanosti od zamestnávatela. Dávku ti zrejme priznajú až potom ako im predložíš Rozhodnutie o invalidnom dôchodku. Ak by bola invalidita vyššia ako 70 %, nárok na dávku ti nevznikne.

Kolko rokov majú deti ? Ak by si žiadala o dávku v hmotnej núdzi, do veku 25 rokov sa posudzujú spolu s tebou.
kempeska
14.03.13,16:04
Veľmi pekne dakujem za odpoved veľmi mi to pomohlo.
kempeska
14.03.13,16:08
Deti maju od 19,24,22 rokov a manžel je živnostnik ale za minuly rok a momentalne nema ziadny prijem
veronikasad
14.03.13,16:09
Veľmi pekne dakujem za odpoved veľmi mi to pomohlo.
Ak máš finančné problémy, skús sa informovať na UP na zálohovú výplatu dávky v hmotnej núdzi. Treba ale počítať s tým, že po priznaní invalidity ti započítajú invalidný dôchodok a časť dávky budeš musieť vrátiť.

Invalidný dôchodok ti doplatia spätne ododňa priznania posudkovou komisiou - niekedy je lehota na vybavenie aj 60 dní.
Po 30 dňoch volaj na bezplatnú infolinku
Info dôchodky 0800 123 123 – bezplatná linka
kempeska
14.03.13,16:27
Ja už mám priznaný inv.dochodok vo vyške134 eur aj spätné vyrovnanie, ale neviem ako mam dalej postupovať.Potrebujem vedieť ci sa daju vybavit ešte nejake penazne davky lebo z inv.dochodku sa len neda zit,nezaplatim ani najom pokym si nenajdem pracu.
veronikasad
14.03.13,16:32
Ja už mám priznaný inv.dochodok vo vyške134 eur aj spätné vyrovnanie, ale neviem ako mam dalej postupovať.Potrebujem vedieť ci sa daju vybavit ešte nejake penazne davky lebo z inv.dochodku sa len neda zit,nezaplatim ani najom pokym si nenajdem pracu.
Nenapísala si vek detí, či máš manžela (výšku jeho príjmu), vlastníš nehnutelnosť (dom, byt) alebo bývaš v podnájme. Od toho sa odvíja dávka v hmotnej núdzi.
Ak však budeš poberať dávku v nezamestnanosti, tá sa pripočíta k inv.dôchodku a nárok na dávku v HN ti zrejme nevznikne.
Dávka v nezamestnanosti sa vybavuje v Sociálnej poisťovni, nie na úrade práce, ale o tom ťa mali na UP informovať.
kempeska
14.03.13,16:52
Deti maju 19,24,22 rokov a manžel je živnostnik ale za minuly rok a momentalne nema ziadny prijema byvam v prenajme.
veronikasad
14.03.13,17:03
Deti maju 19,24,22 rokov a manžel je živnostnik ale za minuly rok a momentalne nema ziadny prijema byvam v prenajme.
Pri posudzovaní nároku na dávku v HN sa berie do úvahy príjem celej rodiny, vrátane manžela a detí. U živnostníka je to komplikovanejšie, nestačí výpis z DP za predch.rok. O podrobnostiach sa informuj na UP - odd. dávky v hmotnej núdzi.

V prvom rade si vybav dávku v nezamestnanosti v sociálnej poisťovni.
kempeska
14.03.13,17:19
Dakujem za trpezlivost a vas cas ..