melindi
14.03.13,14:44
Na podnikateľský účet manžela možu isť moje materské peniaze?
DanielaSL
14.03.13,13:57
Nie..podnikateľský účet slúži na príjem a výdaj peňazí súvisiacich s podnikaním. Ak tak budeš robiť....akurát narobíš starosti účtovníčke a zároveň za účtovníctvo zaplatíš viac, pretože si zbytočne navýšiš počet položiek.
melindi
14.03.13,14:02
dakujem
Adaka
16.03.13,12:50
Aj ja sa chcem opýtať manželia majú spoločný účet kde chodia SZČO príjmy z podnikania, manželke dôchodok , výdavky sú tam na PHM ale aj bežné vydavky na domácnosť energie... Mna samozrejme zaujímaju len príjmy a výdavky na SZČO takže to neva že mi nebude sedieť zostatok na účte a v peňažnom denníku dakujem moc za odpoved
Evanka
16.03.13,13:11
Taxatívne som povinnosť založenia účtu na podnikanie nenašla. Opravte ma, ak sa mýlim. Preto podľa mňa oddelené vedenie osobných a podnikateľských financií nie je povinné, no odporúča sa pri väčších transakciách založiť si účet len na podnikanie, ktorý je oddelený od súkromných transakcií pre jednoduchšie vedenie účtovníctva a lepší prehľad. Niektoré banky dokonca majú vo svojich podmienkach, že sa nemôže osobný účet používať na podnikanie a ponúkajú hneď podnikateľský účet.
Založenie podnikateľského účtu je teda podľa mňa dobrovoľné a veľmi záleží od toho, o aký druh podnikania ide a ako často sa budú točiť peniaze na účte. Ale súhlasím, že je prehľadnejšie a jednoduchšie z pohľadu účtovania, ak je založený samostatný účet iba na podnikateľský účel.
Adaka
16.03.13,13:15
je tam príjem možno 7 FA z 13 takže môžem to tak zapisovať do PD, VýDAVKY LEN PHM, poplatky za vedenie účtu príjem len FA a odmeny za platbu kartou(toto sa mi nezdá) a úrok
Adaka
18.03.13,04:56
je tu niekto, kto by vedel pomôcť:(