mimča
06.03.06,16:15
Prosím o pomoc pri vyplnení DP... živnostník si uplatňuje 60% výdavky...
na r. 2 uvediem sumu 60% z príjmu a na riadku č.9 60%+ výška zaplateného poistného? alebo celú sumu (60% + poistné) uvediem v r. č.2?
trošku ma to zmiatlo keď som si čítala poznámky k tabuľke... min. roku som uvádzala celú sumu na r. 2, no v poznámkach stojí: "... daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, uvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na r. 1až 8 podľa §6 ods. 10 zákona úhrnom na r. 9 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov..."
liba2
06.03.06,16:10
Prosím o pomoc pri vyplnení DP... živnostník si uplatňuje 60% výdavky...
na r. 2 uvediem sumu 60% z príjmu a na riadku č.9 60%+ výška zaplateného poistného? alebo celú sumu (60% + poistné) uvediem v r. č.2?
trošku ma to zmiatlo keď som si čítala poznámky k tabuľke... min. roku som uvádzala celú sumu na r. 2, no v poznámkach stojí: "... daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, uvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na r. 1až 8 podľa §6 ods. 10 zákona úhrnom na r. 9 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov..."Je to rozpitvané v téme "paušálne výdavky". Vysvetlila to evina - prečítaj si:


http://www.porada.sk/showpost.php?p=184963&postcount=66
Manual
06.03.06,16:10
mimča, celú sumu to je 60%+poistné daj do r. 2 aj do r. 9, poznámky sú aké sú, inak vyplňavať to nemá logiku. Ak by si to robila v Alfe, tak r.9 je needitovateľný, prenáša tam hodnotu z r.2
Pekný večer želám...
mimča
06.03.06,17:36
ďakujem vám... podľa príspevku od eviny mám uviesť rozdielne sumy... a podľa príspevku od Manual rovnaké... tak nie som o nič múdrejšia... ale asi tam šupnem rozdielne... a vyšlem ho podať daňové s bielitkom v ruke ak mu ho vrátia opraví si na rovnakuú sumu :))