liduska
06.03.06,14:33
idem účtovať odpis skrine zakúpenej 28.7.2005 v Alfe, ale keď si všetko zadám tak mi vypočíta odpisy za celý rok 2005 ako to mám spraviť ? Tiež neviem ako dostanem odpisy do uzávierkových oprácii.Ďakujem.
Zita5
06.03.06,13:37
Aká cena je jednej skrine ?
Manual
06.03.06,13:41
idem účtovať odpis skrine zakúpenej 28.7.2005 v Alfe, ale keď si všetko zadám tak mi vypočíta odpisy za celý rok 2005 ako to mám spraviť ? Tiež neviem ako dostanem odpisy do uzávierkových oprácii.Ďakujem.
lidka, on Ti to dobre zráta tak ako si nastavíš buď zrýchlený alebo rovnomerný. A ak by si kúpila DM aj 5.12.05 aj tak Ti spočíta odpis za celý rok 2005. Tak to má byť. Daňový odpis sa na mesiace nepočíta. A do VOzD to dostaneš cez ID výdaj-réžia a daj zapísať ako uzávierkový doklad. V PD sa ti vysvieti na zeleno a to je všetko.:):):)
liduska
06.03.06,17:29
cena skrine je 33 000 aj s DPH , podnikateľ nie je plátcom DPH
Zita5
06.03.06,18:08
cena skrine je 33 000 aj s DPH , podnikateľ nie je plátcom DPH

Skriňu teda budem považovať za nábytok a podľa toho ju zaradíš do odpisovej skupiny 2 položka 2-61 KP- 36.1 odpis 6 rokov .
Vypíšeš si kartu podľa povinných položiek - naznačíš tam horeuvedený kód a zaklikni buď rovnomerný odpis , alebo zrýchlený odpis .
Ak si zaklikneš "Vypočítaj odpisy" tak Ti program tieto odpisy vypočíta za majetok počas roka 2005.Program sa Ťa spýta , zapísať odpisy na karty IM, klikneš áno .

Tieto odpisy si cez uzávierkové účtovné operácie zaúčtuješ cez ID , /ktorý máš vpravo do pokladne/ zaúčtuješ do prevádzkovej réžie a na záver budeš mať otázku , či považovať tento ID za uzávierkový , klikneš "áno" .

V prevádzkovej réžii si môžeš spraviť aj členenie v prehľade príjmov a výdavkov a odpsiy zapísať do členenia .