MichalBat
14.03.13,18:00
V roku 2009 som so surodencami ziskal v dedicskom konani po rodicoch byt. Uvazujeme o jeho predaji (rok 2013). Ja mam v byte trvaly pobyt viac nez 5 rokov, surodenci nemaju. Budem ja alebo moji surodenci platit dan z predaja nehnutelnosti resp. za akych podmienok by sme dan neplatili.
Mila123
14.03.13,18:03
ako dlho vlastnili nehnuteľnosť vaši nebohí rodičia ku dňu smrti?
Marína
14.03.13,18:07
Od dane z príjmu budete oslobodení, ak v súčte vlastníctvo vaše(teba a súrodencov) spolu s právnymi predchodcami(rodičia) presahuje dĺžku piatich rokov. V takom prípade nebude podávať ani daňové priznanie.
MichalBat
14.03.13,18:08
rodicia vlastnili byt cca 20 rokov - odkupili hned po revolucii ako sa odpredavali byty...
Marína
14.03.13,18:09
V tomto prípade platí, čo som uviedla v prísp. 3. Predaj bude od dane z príjmu oslobodený. Viď Zák. o dani z príjmu, § 9, ods. 1. (http://www.porada.sk/t199411-zakon-o-dani-z-prijmov-od-30-06-2012-do-31-12-2012-a.html#9)

Poznámka: Zatiaľ je tu na porada.sk len znenie zákona platné do 31. 12. 2012, uvedené ustanovenie zákona však platí aj po 1. 1. 2013.
Mila123
14.03.13,18:11
rodicia vlastnili byt cca 20 rokov - odkupili hned po revolucii ako sa odpredavali byty...
teda....štát a ZP na vašom majetku nezarobí nič..........:D
MichalBat
14.03.13,18:17
:)
MichalBat
14.03.13,18:20
Dakujem za rychlu odpoved a dobre spravy :) Neviem, komu dam najlepsiu odpoved - obidve skvele :)