Janka7531
14.03.13,18:12
Ak mám v ZL uvedené Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
môžem pri fakturovaní uvádzať text - fakturujeme vám za prevedené pomocné stavebné práce. faktúry vystavujem pre druheho zivnostnika, ktorý robí elektroinstalacne práce. fakturujem mu za práce:vysekávanie drážok pre inštalačné rozvody. Bude to v súlade so zákonom a živnostenským opravnením? Dakujem za rady
Tweety
14.03.13,17:15
Je to OK.
Janka7531
14.03.13,17:18
super :) a bude to v poriadku aj z mojej strany a aj zo strany toho druhého ? v prípade kontroly nemozeme dostat pokutu za neoprávnene vykonávane práce?
Tweety
14.03.13,17:19
super :) a bude to v poriadku aj z mojej strany a aj zo strany toho druhého ? v prípade kontroly nemozeme dostat pokutu za neoprávnene vykonávane práce?
A prečo by to nebolo? Ak fakturuješ vykonané práce, na ktoré máš živnosť, tak je to OK.
Janka7531
14.03.13,17:21
len sa pýtam, lebo človek nikdy nevie a nebola som si istý. Viac hláv viac rozumu. ďakujem velmi pekne
JAJA11
22.04.13,06:58
nechcem zakladať novú tému, tak to vsuniem sem, aj keď to s uvedenou témou až tak nesúvisí...
dostala sa mi do rúk faktúra, kde je uvedné IČO - rodné číslo toho človeka a to je všetko, nie je tam DIČ ani nič iné....
​chcela som tú faktúru vrátiť späť, ale ten človek tvrdí, že to takto robí už roky... je to za projekty a on údajne nemôže mať živnosť.... To som od neho ani nepožadovala, ale myslím si, že by mal mať pridelené DIČ od daňového úradu, ak túto činnosť vykonáva pravidelne..... aký máte na to názor