dada17m
14.03.13,18:14
Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Som zamestnaná na dobu neurčitú v a.s. a zároveň mám vlastnú s.r.o, kde som sama konateľka ale nie zamestnanec. Ak by som musela odísť zo zamestnania zo zdravotných dôvodov mám nárok na podporu v ako nezamestnaná?
Tweety
14.03.13,17:16
Nie, nebudeš mať nárok.
dada17m
14.03.13,17:26
Prečo nebudem mať nárok keď som ako zamestnanec odrobila viac ako 10 rokov? A ak by som išla na materskú ani na tú nebudem mať nárok?
ewita888
14.03.13,17:34
Prečo nebudem mať nárok keď som ako zamestnanec odrobila viac ako 10 rokov? A ak by som išla na materskú ani na tú nebudem mať nárok?
pretože vlastníš firmu.. materská nemá nič spoločné s dávkou v nezamestnanosti, tam sú iné podmienky
Tweety
14.03.13,17:36
Prečo nebudem mať nárok keď som ako zamestnanec odrobila viac ako 10 rokov? A ak by som išla na materskú ani na tú nebudem mať nárok?
Spoločník, majiteľ je z hľadiska SP ako živnostník a preto nie je nárok na podporu.
Mila123
14.03.13,17:50
ak v sro ostaneš iba ako konateľka, bez nároku na odmenu, spoločníčka nesmieš byť, môžeš ísť do evidencie na UPSVaR
dada17m
14.03.13,17:52
Pekne odvody z platu idú ale nárok na podporu nemám. A keď sa po prepustení z práce budem hlásiť na úrade práce, kto bude platiť ZP ja alebo soc. pois.? Budú ma vôbec brať ako nezamestnanú?
dada17m
14.03.13,17:54
Ja som majiteľ aj konateľ odmenu v s.r.o nepoberám a firma je zatiaľ v strate lebo len začína
Mila123
14.03.13,18:01
Ja som majiteľ aj konateľ odmenu v s.r.o nepoberám a firma je zatiaľ v strate lebo len začína
ja ti rozumiem.....
a dostatočne jasne som to napísala.....
Mila123
14.03.13,18:02
Pekne odvody z platu idú ale nárok na podporu nemám. A keď sa po prepustení z práce budem hlásiť na úrade práce, kto bude platiť ZP ja alebo soc. pois.? Budú ma vôbec brať ako nezamestnanú?
po prepustení, kým budeš spoločník- majiteľka sro, tak si budeš sama platiť do ZP
dada17m
14.03.13,18:14
Super štát a super zákony:) Čím viac sa človek snaží tým viac mu treba zobrať. Nemám na koho previesť firmu syn má len 16 rokov. Predpokladám, že ak by som bola napríklad na materskej dovolenke, tak po uplynutí šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa by som asi tiež nemala nárok na nič okrem rodinných prídavkov. Mám pravdu? Asi sa musím naučiť pásť:confused:
Tweety
14.03.13,18:15
Ja som majiteľ aj konateľ odmenu v s.r.o nepoberám a firma je zatiaľ v strate lebo len začína
To, že je v strate, nijako nárok neovplyvní. Bohužiaľ tak je postavený zákon.
Tweety
14.03.13,18:18
Super štát a super zákony:) Čím viac sa človek snaží tým viac mu treba zobrať. Nemám na koho previesť firmu syn má len 16 rokov. Predpokladám, že ak by som bola napríklad na materskej dovolenke, tak po uplynutí šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa by som asi tiež nemala nárok na nič okrem rodinných prídavkov. Mám pravdu? Asi sa musím naučiť pásť:confused:
NIe, nárok na rodičovský príspevok by si určite mala.
Mila123
14.03.13,18:22
máš za posledné 3 roky 730 dní odpracovaných?
ewita888
14.03.13,18:26
Veď ona je majiteľka s.r.o. -čky, nárok na podporu nemá
Mila123
14.03.13,18:28
Veď ona je majiteľka s.r.o. -čky, nárok na podporu nemá
ale veď ja to viem.....
dada17m
14.03.13,18:42
Každý mesiac vyplácam našim "spoluobčanom" dávky, ktoré minú cca za dva dni a potom kradnú a zabíjajú starenky, za čo sú potom umiestnení v špeciálnych ústavoch, ktoré samozrejme platí štát teda pracujúci občania. A ja, ktorá sa snažím zabezpečiť viac peňazí a poctivo pracujem a odvádzam štátu všetko na čo si vymyslí zákon nemám nárok ani len na podporu. Smutné toto je ten sociálny štát?! Mala som tušenie že to bude s tou podporou asi takto, ale som v duchu dúfala, že náš úžasný štát ako počúvam od premiéra podporí podnikateľov a snaživcov čo chcú zarobiť a odviesť štátu čo mu patrí. Som sklamaná a podľa toho sa zariadim. Zložím firmu a budem asi nezamestnaná aj manžel bude nezamestnaný a budeme sociálne prípady. Ak sa takto zariadi väčšina nádejných podnikateľov z čoho bude štát platiť všetky tie výdavky? Ďakujem za fundované odpovede, zariadim sa! Výpoveď asi neovplyvním ale firmu áno.
Mila123
14.03.13,18:45
Každý mesiac vyplácam našim "spoluobčanom" dávky, ktoré minú cca za dva dni a potom kradnú a zabíjajú starenky, za čo sú potom umiestnení v špeciálnych ústavoch, ktoré samozrejme platí štát teda pracujúci občania. A ja, ktorá sa snažím zabezpečiť viac peňazí a poctivo pracujem a odvádzam štátu všetko na čo si vymyslí zákon nemám nárok ani len na podporu. Smutné toto je ten sociálny štát?! Mala som tušenie že to bude s tou podporou asi takto, ale som v duchu dúfala, že náš úžasný štát ako počúvam od premiéra podporí podnikateľov a snaživcov čo chcú zarobiť a odviesť štátu čo mu patrí. Som sklamaná a podľa toho sa zariadim. Zložím firmu a budem asi nezamestnaná aj manžel bude nezamestnaný a budeme sociálne prípady. Ak sa takto zariadi väčšina nádejných podnikateľov z čoho bude štát platiť všetky tie výdavky? Ďakujem za fundované odpovede, zariadim sa! Výpoveď asi neovplyvním ale firmu áno.
ako nehneval sa, toto nariekanie ti nepomôže.....
chcela som, niečo som sa pýtala, ale nereaguješ.....
dada17m
14.03.13,18:53
Mám odpracovaných 12 rokov. Ak sa pýtaš na PN momentálne som jednu ukončila. Mám problémy s chrbticou. Nenariekam konštatujem ale nevzdávam sa. Pokiaľ tu nie je vojna všetko je riešiteľné Popri tom všetkom ešte externe študujem Ing.
dada17m
14.03.13,18:55
Sorry som tu nová ešte sa tu len obzerám :)