boogie111
14.03.13,18:52
Dobrý deň,

chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor na mystery shopping a keby ste podnikali v oblasti gastronómie alebo cestovného ruchu objednali by ste si mystery shoppera?
Len taký mali prieskum pre mňa :)
blavaciko
14.03.13,18:57
urcite ano! ale my vo firme mystery shopping vykonavame, takze je tam stret zaujmov :D
Anik
14.03.13,19:00
určite áno
misomiso
14.03.13,19:01
Urcite ano, ale na druhej strane nic nenahradi kazdodennu pritomnost majitela.
buchač
14.03.13,19:43
Dobrý deň,

chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor na mystery shopping a keby ste podnikali v oblasti gastronómie alebo cestovného ruchu objednali by ste si mystery shoppera?
Len taký mali prieskum pre mňa :)

Mystery shopinng je podľa mňa jedna veľká blbosť ...zbytočne vyhodené peniaze ...

Nikdy nevieš , čo za maníka alebo ženská nabehne ...
Je to len alen uhol pohľadu , nič iné ....

Jeden pozrie tak a druhý inak ......jeden vypíše následne tie dokumenty - dotazníky podľa svojho a ten druhý ( povedzme ) svedomito ...
Čo sa týka tých dotazníkov , tie otázky sú tak stavané , že sa z toho ide ten " prieskumník zmagoriť ... na niektoré sa proste nedá normálne odpovedať ...
kezeso
15.03.13,07:54
Určite by som si ho neobjednal, sú to náklady, ktoré má "odpracovať" majiteľ prevádzky.
Pripadá mi to tak zbytočné ako gastrolístky...
boogie111
15.03.13,13:51
a tí ktorí by ste si zaplatili služby mystery shoppera, na akú časť podniku by ste chceli aby sa zameral? (recepcia ako prvý kontakt s hosťom, odbytové stredisko, výroba, samotné ubytovanie, doplnkové služby, špecializované služby, ....)
buchač
15.03.13,17:01
a tí ktorí by ste si zaplatili služby mystery shoppera, na akú časť podniku by ste chceli aby sa zameral? (recepcia ako prvý kontakt s hosťom, odbytové stredisko, výroba, samotné ubytovanie, doplnkové služby, špecializované služby, ....)
...sledujem , že sa nevyznáš ...nepoznáš podstatu samotného mystery shoppingu ...

...viď :


Při projektech typu Mystery Shopping je nejdůležitějším kritériem kvalita sběru dat, zjištění by měla být adresná a přímo aplikovatelná při tréninku prodejců a celkovém rozvoji prodejní sítě. Proto provádíme vícestupňovou kontrolu všech záznamových archů.

Při realizaci projektu využíváme moderních technologií (u většiny projektů využíváme audionahrávky, u speciálních projektů i videozáznam). Přímo pro potřeby Mystery Shoppingu jsme vyvinuli reportingový systém ITOR („Ipsos Tambor On-line Reporting“), což je on-line webová aplikace umožňující rychlý a trvalý přístup k výsledkům odkudkoli a komukoli (s příslušným oprávněním). ITOR je speciálně navržen tak, aby dokázal automaticky zobrazovat výsledky tzv. Indexu kvality – nástroj určený pro snadné a rychlé srovnávání v čase, mezi regiony, konkurenty atd.

http://www.ipsos.cz/

Všetko sa deje utajene a neviem si teda predstaviť , ako by sa testovateľ dostal do zákulisia podniku , firmy , hotela , reštiky a podobne ...

Proste jednoducho povedané , nie je to žiadna sranda ......
...a vravím to z vlastných skúseností ...pár firiem som lustroval ...;)
blavaciko
15.03.13,18:15
mystery shopping ma prebiehat ciste z pohladu zakaznika, takze ziadne zakulisne veci neriesi....
pre majitela malej firmy uplne staci ak zavola kamaratov na obed a potom im ho preplati, oni mu daju spatnu vazbu...
buchač
15.03.13,18:24
mystery shopping ma prebiehat ciste z pohladu zakaznika, takze ziadne zakulisne veci neriesi....
pre majitela malej firmy uplne staci ak zavola kamaratov na obed a potom im ho preplati, oni mu daju spatnu vazbu...
Ja vravím o profesionálnom prevedení a kontrole ...
Nejdem ale do podrobností , nepatrí sa vyzradzovať poniektoré veci ....

Tí kámoši sa dajú poriešiť tou formou ... ale kámoši sa do kuchyne nedostanú a tam sa niekedy dejú také veci , až by jeden zíral ...
No ani nainštalované kamery nemajú šancu to zachytiť...
blavaciko
15.03.13,18:36
Ja vravím o profesionálnom prevedení a kontrole ...
Nejdem ale do podrobností , nepatrí sa vyzradzovať poniektoré veci ....

Tí kámoši sa dajú poriešiť tou formou ... ale kámoši sa do kuchyne nedostanú a tam sa niekedy dejú také veci , až by jeden zíral ...
No ani nainštalované kamery nemajú šancu to zachytiť...

mystery shopper sa do kuchyne tiez nedostane... samozrejme profi kontrola je niekde uplne inde
buchač
15.03.13,18:53
Ved práve to vravím ....:-)
boogie111
15.03.13,23:26
myslel som to sledovať z pohľadu hosťa, napr podla mna prvý dojem na hosťa v hoteli urobí recepcia, proste recepcia by mala byť reprezentatívna a recepčná by mala mať prehlad o chode celeho hotela, znalosť jazykov,... ďalej môže z pohladu hosťa odsledovať vybavenosť hotela, izby, po návšteve reštiky zhodnotiť kvalitu obsluhy, jedla, servis N a J, ... môže byskúšak doplnkové služby, sekretárske služby, špecializované služby...
misomiso
18.03.13,11:08
Určite by som si ho neobjednal, sú to náklady, ktoré má "odpracovať" majiteľ prevádzky.
Pripadá mi to tak zbytočné ako gastrolístky...

No nie celkom, pretoze aj keby bol majitel neustale pritomny, tak nedokaze ustriehnut vsetku komunikaciu personalu so zakaznikmi, a tiez nemoze chodit pomedzi stoly a pozerat hostom do tanietov, ake maju porcie a ci to nemaju studene.

Navyse musi riesit aj ine veci, takze nemoze byt stale na prevadzke. Myslim, ze bez MS sa podnikatel nezaobide. Otazka je, co ti ma outsourcovat od profesionalov, alebo stacia kamarati. No ak ich ma dostatok, aby sa vsetci vystriedali, tak ja osobne by som veril kamaratovi asi viac.

Pretoze ak zoberieme ako hlavny dovod preco MS vobec existuje to, ze je predpoklad, ze nie vsetci zamestnanci dobre vykonavaju svoju prace, tak kto mi zaruci, ze ju dobre vykona sam mystery shopper z agentury?
ariadna22
26.03.13,12:23
neviem, skôr nie.
rozhodne by som nechcela robiť mystery shopera teraz na slovensku, kde je veľká databáza mystery shoperov a málo dopytujúcich firiem. naprd robota
gypsynka
26.03.13,12:53
Len tak mimo témy. Divím sa, že na Slovensku sa stále bojuje viac proti maďarizácii ako proti anglikanizácii. Bežný človek si pomaly nekúpi už ani šampón na vlasy alebo čistiaci prostriedok bez toho, aby sa mu nezaplietol jazyk. Už vidím babku, ako si ide kúpiť čistiaci prášok na sporák a komolí tam anglické slová. Nehovoriac už o anglických názvoch rôznych pracovných pozícií, tovarov, v kultúre, atď. Taká reklama, to je 10-minútová spŕška cudzích slov. Skoro som odpadla, keď som prečítala, že prijmú managera (už ani neviem ako to bolo napísané) a nakoniec sa z toho vykľul upratovač ľadovej plochy. Iné je to vo firmách, kde sú zahraniční investori, ale v bežnom živote, televízii, kultúre mi to vadí. Takí Francúzi si to len tak nedajú. Mimochodom, ani na toho "mystery schoppera" neexistuje slovenský preklad? Mne teda prekáža oveľa viac, keď sa na mňa valí zo všetkých strán angličtina, ako keď sem-tam začujem maďarčinu. Nehovorím, že nemám rada cudzie jazyky, ale niekedy si pripadám, že už nie som ani na Slovensku (a to nie som typ, ktorý sa bije v prsia, ja som Slovák, kto je viac).
blavaciko
26.03.13,13:21
Len tak mimo témy. Divím sa, že na Slovensku sa stále bojuje viac proti maďarizácii ako proti anglikanizácii. Bežný človek si pomaly nekúpi už ani šampón na vlasy alebo čistiaci prostriedok bez toho, aby sa mu nezaplietol jazyk. Už vidím babku, ako si ide kúpiť čistiaci prášok na sporák a komolí tam anglické slová. Nehovoriac už o anglických názvoch rôznych pracovných pozícií, tovarov, v kultúre, atď. Taká reklama, to je 10-minútová spŕška cudzích slov. Skoro som odpadla, keď som prečítala, že prijmú managera (už ani neviem ako to bolo napísané) a nakoniec sa z toho vykľul upratovač ľadovej plochy. Iné je to vo firmách, kde sú zahraniční investori, ale v bežnom živote, televízii, kultúre mi to vadí. Takí Francúzi si to len tak nedajú. Mimochodom, ani na toho "mystery schoppera" neexistuje slovenský preklad? Mne teda prekáža oveľa viac, keď sa na mňa valí zo všetkých strán angličtina, ako keď sem-tam začujem maďarčinu. Nehovorím, že nemám rada cudzie jazyky, ale niekedy si pripadám, že už nie som ani na Slovensku (a to nie som typ, ktorý sa bije v prsia, ja som Slovák, kto je viac).

neznamy zakaznik je to spojenie, ktore hladas...
ale vzhladom na to, ze povod ma v amerike, je uplne pochopitelne, ze sa pouzivaju anglicke vyrazy v celom komplexe, ktory s mystery shoppingom suvisi., takisto ako nepouzívame "medzinarodna pocitacova siet" ale internet, takisto ako nepouzivame "skrinka s pohyblivymi obrazkami" ale pouzivame televizia... je tojednoduche
buchač
26.03.13,16:49
neviem, skôr nie.
rozhodne by som nechcela robiť mystery shopera teraz na slovensku, kde je veľká databáza mystery shoperov a málo dopytujúcich firiem. naprd robota
...hm , na prd ...???
Ako sa to vezme ...nuž , pre koho ako ...

Máš toho šéfa ( či ako to nazveme ) , ten má tú skupinu pod patronátom...
Lukratívne ( finančne ) zákazky si nechá pre seba a smetie hodí plebsu ....
Šak klasika ...

Ten podriadený vezme nejakú smiešnu zákazku ...jeden prieskumný nákup ( skôr zbieranie infa ) zaberie cca 1/2 hodiny ...
Ale následne to vypisovanie tých dotazníkov , čo všetko zistil ...klady - negatíva ....kúúúa , to je už na iný čas , strávený nad PC ...
Následne nahrať tie nahrávky , videá a podobne ...
Zabitý čas na pár hodín ...
Jedna zákazka cca 20 € - nezdanených ...