Markus Weiss
14.03.13,19:20
Pred nedávnom som písal stanovy za účelom založenia nového o.z. a v časti cieľ činnosti združenia, konkr. "1) Na uskutočnenie cieľov budú združeniu slúžiť najmä tieto činnosti :" som uviedol i podnikateľskú činnosť združenia ako doplnkovú činnosť zameranú na plnenie ostatných cieľov, ktorými sú neziskové činnosti...ďalej som v zásadách hospodárenia uviedol "výnosy z vlastnej podnikateľskej činnosti, ktoré môžu byť využité len na dosahovanie cieľov združenia a nemôžu byť použité na mzdy členov združenia"

Chcem sa opýtať, či na základe týchto stanov budem nútený si zriadiť i živnostenské oprávnenie, resp. iné oprávnenie za účelom podnikania. Alebo môžem viesť o.z. i bez podnikateľskej činnosti, i keď túto možnosť mám uvedenú v stanovách a neplynú mi povinnosti ako (§ 31 o správe daní) registračná povinnosť (DIČ), daňové priznanie a pod.

V tomto účtovnom období nechcem podnikať žiadnu podnikateľskú činnosť prostred. o.z., chcem fungovať len za podpory VUC, grantov, členských príspevkov atď., ktoré nebudú predmetom dane.

Za odpoveď Vám vopred pekne ďakujem.