enti
14.03.13,20:38
Ahojte. Potrebujem poradit s odvetranim kanalizacie. Na obrazku som zakreslil ako mi idu v zakladoch rury pre kanalizaciu. Momentalne som vo faze kedy vodar ide riesit odvetranie.
Na obrazku v bode 1. ide odpad z hora kde je WC a vana. Z dola hore v tej urovni pojde odvetranie az na strechu. Cize v podstate ten jeden privod bude cely odvetrany standardnym sposobom. Ale neviem co s tymi dvoma.
V bode 2 bude napojene WC z jednej strany z druhej strany vylevka a pojde do toho este odpad zo sprchy ktora bude vedla WC tam mi vodar hovori ze je to zbytocne uz toto odvetravat ze bude stacit Privzdusnovaci ventil a tym ze sa aj tak vsetky rury spajaju dokopy tak bude stacit jedno odvetranie.
V bode 3 bude kuchyna kde by som tiez chcel dat potom uz len PV.
Moja otazka znie teraz takto...Nemam dovod neverit vodarovi a som s nim spokojny vsetko mi vysvetlil do detailov ale aj tak radsej sa este spytam mozno mi poviete ze je to dostacujuce a mozno nie.
Ak nechcem mat v dome smrad z kanalizacie je toto riesenie dostacujuce alebo musim odvetrat kazdu ruru?
Dakujem za pomoc.
chandler
15.03.13,06:46
to nie je odvetravanie kanalizacie :)
v kanalizacii je vzdy strasny smrad, preto mas pod umyvadlom sifon, kde je stale voda a nema priamo otvoreny odpad.

to "odvetranie" sluzi na vyrovnavanie tlakov v potrubi :) takze to stacit bude
enti
15.03.13,08:11
Rozumiem. Asi som sa zle vyjadril. Proste aj vodar aj vsade vo forach pisu ze sa jedna o odvetranie kanalizacie tak len preto. Dufam ze to bude stacit:) Dakujem