body.man
14.03.13,20:58
Chcel by som sa poradit eletrikar my zapojil schodistaky na dva svetla a ziarovky svieta slabo ako to je mozne.Dakuem za dobre odpovede
tictac7
14.03.13,20:07
Dobrý deň, teda ja už mám večer.....dávam fakt len dobré odpovede a toto je jedna z nich:
ked toten elektrikar zapojil tie schodistaky na dva svetla a oni fut len slabo svieta - noooo neviem, že by slabé žiarovky boli? Alebo ten kábel nebol čierny, ale šedý a preto ani svetlo není až tak silné, ako je čierna farba so šedou....
buchač
14.03.13,20:14
Dobrý deň, teda ja už mám večer.....dávam fakt len dobré odpovede a toto je jedna z nich:
ked toten elektrikar zapojil tie schodistaky na dva svetla a oni fut len slabo svieta - noooo neviem, že by slabé žiarovky boli? Alebo ten kábel nebol čierny, ale šedý a preto ani svetlo není až tak silné, ako je čierna farba so šedou....
...veď to je to ....že dobré odpovede na zlé otázky ......( nechcem povedať priamo , že stupídne )...

Pre body.man - stupídne čítaj ako " hlúpe " ...
Martin1310
14.03.13,20:47
Uznávam,divná otázka. Ale...
Takáto vec by mohla nastať v prípade že by napríklad k svetlám nebola správne dovedená kostra a lampy by boli ukostrené len nejakým náhodným prechodom,napríklad cez obal lampy na nejakú slabo vodivú konštrukciu.Vtedy by mohli svietit slabo , je to ale dosť nepravdepodobné.
Rozhodne sa v tom nevrtaj a zavolaj elektrikára a ak majú lampy kovový obal radšej na ne nešahaj.
tictac7
14.03.13,20:51
Uznávam,divná otázka. Ale...
Takáto vec by mohla nastať v prípade že by napríklad k svetlám nebola správne dovedená kostra a lampy by boli ukostrené len nejakým náhodným prechodom,napríklad cez obal lampy na nejakú slabo vodivú konštrukciu.Vtedy by mohli svietit slabo , je to ale dosť nepravdepodobné.
Rozhodne sa v tom nevrtaj a zavolaj elektrikára a ak majú lampy kovový obal radšej na ne nešahaj.

mimotemy....si pozri jeho príspevky a pochopíš naše odpovede.....
arizona
14.03.13,21:01
Chcel by som sa poradit eletrikar my zapojil schodistaky na dva svetla a ziarovky svieta slabo ako to je mozne.Dakuem za dobre odpovede


A kolkátky máš žiarovky? Vymeň za silnejšie,možno pomóže a budú lepšie svícic .:)
arizona
14.03.13,21:01
mimotemy....si pozri jeho príspevky a pochopíš naše odpovede.....

muzska odnoz "mixerky" :---
tictac7
14.03.13,21:03
mixerka? - idem kuknúť - potrebujem sa odreagovať....
tictac7
14.03.13,21:15
...tento je kreatívnejší - za 2 mesiace sa posunul od káblov k svietidlám - ona už dva roky mixuje tým istým prdidlom...ale - pobavila som sa :-)
kopretinka
14.03.13,21:52
muzska odnoz "mixerky" :---

alebo si robí diaľkovo elektrikársky kurz :D
buchač
15.03.13,09:09
alebo si robí diaľkovo elektrikársky kurz :D
Lepší je ten kontaktný rýchlokurz ...;)

To chytíš jeden nezaizolovaný drôt do jednej ruky a druhý do tej druhej ...samozrejme , že oba sú napojené na sieť ...:rolleyes:
Kontakt príde okamžite ...:---
Zážitok na celý život ...
srska
15.03.13,09:12
alebo si robí diaľkovo elektrikársky kurz :D:D:D:D
srska
15.03.13,09:14
Lepší je ten kontaktný rýchlokurz ...;)

To chytíš jeden nezaizolovaný drôt do jednej ruky a druhý do tej druhej ...samozrejme , že oba sú napojené na sieť ...:rolleyes:
Kontakt príde okamžite ...:---
Zážitok na celý život ...tak droty prikladal ďurianovej šveker, keď chcel rýchlo uvariť párky :D ale držal ich za izoláciu
body.man
15.03.13,09:29
muzska odnoz "mixerky" :---

ja som chcel odpovedie nie hluposti srandu si ropte s druchyh
buchač
15.03.13,09:38
ja som chcel odpovedie nie hluposti srandu si ropte s druchyh
...a na základe toho čo čakáš ??? :rolleyes:

Odpoved v zmysle , že píšeš z mobilu nejak neberiem ...v tomto prípade sa dá ospravedlniť iba diaktrika , pravopis nie - ten sa dá vždy opraviť ...
canbo
18.03.13,13:09
Možno sa stala chyba v zapojení . Ako píšete "schodiskovým" zapojením dvoch svietidiel sa zrejme podarilo zapojiť svietidla do serie, namiesto paralelne a preto svietia slabo, iba na polovicu a menej, ak žiarovky tak trochu do červena.
Chyba je v prepájaní v krabiciach , alebo horšie malo vodičov.