TaxiQar
15.03.13,01:28
Mám malý problém, kúpil som auto kategórie N1, ktoré má zapísanú pevnú deliacu priečku v techničáku, ale fyzicky tam nie je :eek: ...auto už je odhlásené na mňa, čiže plynie lehota na prihlásenie...čo teraz? mám ísť s tým na úrad dopravy, aj keď auto nie je plne moje? ako ho prihlásil predošlý majiteľ pred pol rokom bez toho? čo to je za štát to....:confused:
Žabinka
15.03.13,07:44
Deliaca mreža, ktorá služila v osobných vozidlach kategórie N1 na oddelenie priestoru sedadlovej časti od časti na prevoz nákladu, môže byť od marca 2012 demontovaná bez väčších komplikácií. Na základe návrhu bol doplnený zákon 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. Doplnenie sa týka technickej úpravy len vozidiel s označením N1, ktoré je odvodené od vozidiel typu M1. Doteraz bolo pre demontáž potrebné hlavne silné odhodlanie a veľa času stráveného pri študovaní administratívy. Bez žiadosti o prestavbu z kategórie N1 na M1, ktorá zahŕňala celý rad "papierovačiek" a poplatkov, to totiž nebolo možné. V súčasnosti stačí požiadať príslušný Obvodný úrad o zrušenie zápisu deliacej mreže v technickom osvedčení II a do 15 dní túto zmenu ohlásiť aj na Dopravnom inšpektoráte, kde je vozidlo zaevidované. Dôležité je podotknúť, že nedochádza ku zmene kategórie z N1 na M1. Pokiaľ v technickom osvedčení nie je uvedený zápis o deliacej mreže, môžu ju majitelia demontovať bez starostí.
Postup by mal byť nasledovný. Keďže auto je už odhlásené, prihlás si ho na seba. Potom choď na príslušný OÚ a tam si daj zrušiť mriežku. Alebo, ak je predávajúci prístupný, nech to absolvuje sám. Vlastne by to mal absolvovať predávajúci, keď ti nevie dodať mriežku. Skús sa s ním dohodnúť.
IvanPK
15.03.13,08:50
odhlásením si už vlastník a držiteľ vozidla,(ty máš včetky práva a povinnosti držiteľa vozidla v zmysle zákona č.8, ty ho musíš prihlásiť na značky vo svojom okrese na DI, ak budeš mať auto prihlásené potom zajdeš na obvodný úrad dopravy, kde požiadaš o zrušenie zápisu o deliacej mriežke, vydajú ti nový TP a potom zajdeš zase na DI kde je auto evidované a požiadaš o zápis nových údajov...je to choré ale je to tak...ak je auto v polomŕtvej evidencii (odhásené - neprihlásené) obvodný úrad nemôže vykonanť ziadnu zmenu v TP.....


neviem prečo to nerobia na dopravnom inšpektoráte.....choré....
TaxiQar
15.03.13,15:38
hlavne sa bojím toho, že si to obhliadajúci policajt všimne, že tam ta mreža fyzicky nie je, ale je v TP písaná....ako do čerta spravil majiteľ STK deň pred predajom? A nemá chybu, spravím prepis, potom na DÚ, nový techničák opäť a zas na OR PZ....debilná sprostá birokracia :mad:
moba79
15.04.14,16:14
ako si nakoniec dopadol ja mam podobny problem teraz tak by ma potešila tvoja odpoved
Peter 18
01.10.14,09:03
Ak by niekto ešte zablúdil do tejto témy, tak len ohľadne otázky od moba79 odpovedám, že ja som bol nedávno na obhliadku auta s mriežkou zapísanou v TP a tam fyzicky bez nej a všetko prebehlo ok. Ani sa na to nepýtali.
misoft
01.10.14,10:45