bui
06.03.06,16:40
Chcela by som sa spytat skusenych uctovnikov na postup pri zakladani dokladov....zacala som viest uctovnictvo v s.r.o...v programe Omega...a zaujimalo by ma aky doklad si mam vytlacit a prilozit k vystavenej fakture (interny doklad, likvidacny list alebo predkontacny listok)..a tiez k doslej fakture...tam si tlacim likvidacny list, no tiez neviem ci sa to tak robi.Dakujem za radu...
Manual
06.03.06,16:17
Chcela by som sa spytat skusenych uctovnikov na postup pri zakladani dokladov....zacala som viest uctovnictvo v s.r.o...v programe Omega...a zaujimalo by ma aky doklad si mam vytlacit a prilozit k vystavenej fakture (interny doklad, likvidacny list alebo predkontacny listok)..a tiez k doslej fakture...tam si tlacim likvidacny list, no tiez neviem ci sa to tak robi.Dakujem za radu...
bui, pri OF si nastav priamo tlač predkontačného lístka do faktúry. Takúto OF sa tlačím pre seba, pre odberateľa tlačím bez predk. lístka. Je to veľmi prehladné.
Pre DF ak ju zaúčtuješ, tak na spodnej lište daj talč vytlač si predkontačný lístok obyčajný, ktorý si pripni k DF
Pekný večer...:)
bui
06.03.06,16:26
Dakujem, nechapem len k comu sluzi likvidacny list.....
Manual
06.03.06,16:34
Dakujem, nechapem len k comu sluzi likvidacny list.....
A kde ho tam vidíš ? Asi som už "unavený"...:D
bui
06.03.06,17:10
ked si das tlacit doklad a z menu vyberies interny doklad, tak tam su dve moznosti...interny doklad a likvidacny list...
Lucy
06.03.06,18:03
V niektorých firmách hlavne väčších je praxou, že kým sa faktúra dostane na účtareň, prejde cez viacero ľudí, ktorí svojim podpisom potvrdia, že to čo dodávateľ faktúroval, aj objednali, alebo bolo to dodané v správnom množstve a dohodnutej cene. A za týmto účelom si firmy vytvárali tzv. likvidačný list, kde sa vypísali údaje o dodávateľovi, č. fakútry, predmet dodávka, podpis za odsúhlasenie vecnej, formálnej správnosti, atď.. tak mi to pripadá, že ten likvidačný list v Omege, nahrádza tento dokument.
ale nie som si istá :)
Lucy
06.03.06,18:05
A interný doklad slúži na zúčtovanie napr. miezd, skladov, poistného ...