gyaniko
15.03.13,08:07
Mesiac som pracovala v Rakúsku na prac.zmluvu ale som SZČO v DP typu B kde uvádzam príjmu zo zahraničia.
Mila123
15.03.13,08:09
ako samostatný účtovník to nevieš????
príjem i zo zahraničia , zo zamestnania patrí do § 5 ZDP
veronikasad
15.03.13,08:10
Príjem na prac. zmluvu je z § 5. Keďže máš aj príjmy zo živnosti, podávaš DP typu B. Pri príjmoch z Rakúska uplatníš metodu vyňatia príjmov.
timejka200
29.04.13,20:00
Dobrý,
živnostník pracoval v roku 2012 ako opatrovateľ vo Švajčiarsku. Má také potvrdenie , kde má napísané hrubý príjem. Z toho si môže uplatniť tých 40% paušálne výdavky + odpočítať zaplatené poistné? Nedá sa tam ešte niečo uplatniť aby nemusel platiť daň, keďže mu vychádza platiť.