Katarina-fa
15.03.13,09:17
Stretli ste sa niekto s opätovným prihlásením zamestnávateľa do soc.poisťovne ?

spoločnosť v minulosti zamestnávala zamestnancov ale v roku 2012 ukončila PP s posledným a tým pádom sa aj zamestnávateľ odhlásil z reg. SP.

Od zajtra 16.3. chce firma prijať do PP nového zamestnanca, takže sa musí ísť zamestnávateľ nanovo zaregistrovať do SP? Môže urobiť prihlášku - RL zamestnanca pod VS, ktoré nám bolo pridelené minulý rok , alebo teraz dostane nový variabilný symbol? Platí 8 dňová lehota na prihlásenie zamestnanca, keďže ide o prvého zamestnanca, alebo je potrebné ho prihlásiť hneď zajtra?

vďaka
grammatika
15.03.13,08:22
Deň pred nástupom treba do SP prihlásiť zamestnanca.
A pošleš i RL zamestnávateľa pod tým istým IČZ.
Elektronické podávanie dokumentov by Ti malo fungovať na základe "starých" hesiel a gridkarty.
veronikasad
15.03.13,08:23
Treba novú registráciu v SP. 8-dňová lehota platí len v zdr.poisťovni. Do SP prihlasuješ pred začiatkom výkonu práce. Registráciu zamestnávatela (osobne) aj prihlášku zamestnanca(elektronicky) treba urobiť dnes.
Katarina-fa
15.03.13,08:44
na stránke SP som našla termín na prihlásenie zamestnávateľa do registra 8 dní

PovinnostiAké povinnosti všeobecne musí zamestnávateľ plniť voči Sociálnej poisťovni a v akých lehotách.

prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca


totiž ide o to, že zamestnávateľ bude až dnes večer vedieť, či tá pracovná zmluva bude aktuálna od zajtrajšieho dňa, alebo nie.


tak preto ma zaujíma, či bude stačiť ísť do SP v pondelok a prihlásiť zamestnávateľa, keďže dnes večer to už osobne neprichádza do úvahy

Firma má z minulého roka ešte prihlasovacie údaje na elektronickú komunikáciu so SP, len teda neviem či ešte budú platiť (ja tieto údaje nemám k dispozícii, majiteľ je v zahraničí na služobke), keď by som zajtra chcela urobiť prihlášku zamestnanca do SP. Majiteľ si to predstavuje veľmi jednoducho, on sa rozhodne večer a dá mi vedieť a ja mám všetko zariadiť :(
suklova
07.04.13,18:34
A ako je to v prípade, ak zamestnávateľ zamestnával 3 zamestnancov. Ku koncu marca ich prepustil, ale od 1.5. bude prijímať nových zamestnancov. Musí sa odhlásiť z registra, aj ked vie že za chvíľu prijme ľudí, alebo má zasielať nulové výkazy?