Zuzana B.
15.03.13,08:29
Dobrý deň, v decembri 2012 Reg.úrad verej.zdravotníctva šetril v našej spoločnosti podozrenie na chorobu z povolania. Včera mi bolo doručené Hlásenie choroby z povolania.... Je to prvá choroba z povolania a neviem ako postupovať, na koho sa obrátiť. Možno by som zvážila sa aj odvolať.
Na hlásení je zakrúžkovaná možnosť: preradiť na iné pracovisko - trvale.
Ak by sme pre ňu mali iné, snáď vhodné miesto (zistím ak by sa podrobila lek.prehliadky), preradíme ju. Dotknutá z-kyňa s preradením musí súhlasiť?
Ak nemusí a nebude súhlasiť tak aký je ďalší postup? Výpoveď zo strany z-teľa alebo dohoda ? s desaťmesačným odstupným???
Ona je teraz PN, mám jej poslať list, kde jej oznámim preradenie?
willma
15.03.13,09:39
veronikasad
15.03.13,09:41
Preradenie môžeš riešiť až po skončení PN-ky-
Zuzana B.
15.03.13,11:36
Zatiaľ som si zistila, že na SP mám poslať tlačivo Oznámenie poistnej udalosti a čo taký IP?
ďakujem Veronika, ja som uvažovala či to nemám hneď riešiť, teda domov jej poslať návrh na preradenie, ale ak stačí a tak to má byť, tak počkám s tým, kým príde z PN.
Zuzana B.
20.03.13,13:24
Este jedna vec - na Hlaseni je zaskrtnuta volba: preradit na ine pracovisko - trvale. Ak ju preradime na vyhovujucu pracovnu poziciu kde jej nehrozi jednostranna zataz ako pri siti, potom zam-kyňa MUSÍ suhlasit s preradenim? Alebo nemusi a potom nastane situacia ze ju nemame kam inam preradit a dostane vypoved s 10-mesacnym odstupnym? Dakujem za Vase rady!
Zuzana B.
21.03.13,15:39
Aj si odpoviem na otazku a mozno aj inym ktori odpoved nevedeli - zdroj:http://www.banos.sk/novinky/ako-dat-vypoved : Ak ste vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratili spôsobilosť naďalej vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmiete vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou zamestnávateľ je POVINNÝ preradiť Vás na inú prácu (JEDNOSTRANNE).