johny18
15.03.13,11:44
Prosim o radu, ci dobre uvazujem o nasledujucej problematike.

SZCO, ktora vykonava viac cinnosti, sa chce stat platcom DPH. Okrem ineho ma aj zaloznu.
1. Podlieha urok z pozicky (za nejaku zalozenu vec) DPH? V zakone sa pise, ze poskytovanie poziciek je oslobodene od DPH, plati to aj v pripade pozicky (uroku) zo zalozne?
2. AK je to oslobodene, pocita sa urok tiez do obratu na ucely DPH, aby mohol podnikatel zistit, ci uz prekrocil limit, aby sa stal povinnym platcom DPH?
3. Moze pri prepadnutych veciach (ktore si majitel nevyzdvihol a zalozna to predava ako tovar) uplatnovat osobitnu sadzbu dane podla §66?

Dakujem.
a_je_to
15.03.13,12:15
Prosim o radu, ci dobre uvazujem o nasledujucej problematike.

SZCO, ktora vykonava viac cinnosti, sa chce stat platcom DPH. Okrem ineho ma aj zaloznu.
1. Podlieha urok z pozicky (za nejaku zalozenu vec) DPH? nie V zakone sa pise, ze poskytovanie poziciek je oslobodene od DPH, plati to aj v pripade pozicky (uroku) zo zalozne? áno - § 39 ZoDPH
2. AK je to oslobodene, pocita sa urok tiez do obratu na ucely DPH, aby mohol podnikatel zistit, ci uz prekrocil limit, aby sa stal povinnym platcom DPH? nie - § 4, ods. 9 ZoDPH
3. Moze pri prepadnutych veciach (ktore si majitel nevyzdvihol a zalozna to predava ako tovar) uplatnovat osobitnu sadzbu dane podla §66? ak sa stane plastiteľom, nemá inú možnosť, iba si zvoliť osobitnú sadzbu, alebo plnú.

Dakujem.
pozri aj http://www.porada.sk/t199189-registracia-na-dph-v-zalozni-u-fo.html#post2123787