azuritko123
15.03.13,11:48
Chcela by som poprosiť o radu. Pred 5 mesiacmi som predala na inzertnom portáli používaný mobil. Po doručení jednému pánovi mi napísal, že na mobile mu nejde displej a že mi ho pošle naspäť. Súhlasila som a slúbila že mu peniaze vrátim ak pošle mobil naspäť, aj keď sa mi nezdalo poškodenie mobilu. Pán kupujúci mi mobil poslal naspäť po 5 mesiacoch a žiada vrátenie peňazí a vyhráža sa súdom aj keď sa jedná o sumu 37 €. Chcela som sa spýtať, či existuje nejaká lehota na vrátenie tovaru pri predaji medzi dvoma fyzickými osobami. Ďakujem .
arizona
15.03.13,11:38
A 5 mesiacov bol kde?
Ty mozes tvrdit, ze mobil pokazil on. Je to tvrdenie proti tvrdeniu.
Kupoval starsiu, pouzivanu vec,takze musel ratat, ze zaruku ako pri kupe novej veci v obchode nedostane.
To je vzdy riziko pri kupe z druhej ruky. Ty ako sukromna osoba mu nemusis poskytovat zaruku ako obchodnik.

Pan sa moze vyhrazat a stazovat kolko len chce,nepochodi...
azuritko123
15.03.13,11:45
A 5 mesiacov bol kde?
Ty mozes tvrdit, ze mobil pokazil on. Je to tvrdenie proti tvrdeniu.
Kupoval starsiu, pouzivanu vec,takze musel ratat, ze zaruku ako pri kupe novej veci v obchode nedostane.
To je vzdy riziko pri kupe z druhej ruky. Ty ako sukromna osoba mu nemusis poskytovat zaruku ako obchodnik.

Pan sa moze vyhrazat a stazovat kolko len chce,nepochodi...

Mám na to taký istý názor..ale pre istotu som chcela vedieť názor aj iných ľudí. Ďakujem .