Števka
06.03.06,12:45
Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem
Peterka
06.03.06,12:07
Treba zavolať HOT LINE, mám dobré skúsenosti
Manual
06.03.06,12:17
Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem To znamená že predná strana je vyplnená ? Tak si vezmi výkaz o PaV a ďalej vyplňuj PD podľa strán a Alfa ti to všetko spočíta. Nezabudni na deti a manželku/la vyplniť na druhej strane, aby ti uplatilo DB atď.
Pekný deň...:)
Zita5
06.03.06,12:18
Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem

A čo by si viac chcela:rolleyes: ;) , tie údaje si tam musíš Ty vpísať do príslušných koloniek ,DP nenaberá automaticky údaje z peňažného denníka . Výkazy o príjmoch a výdavkoch áno, s časti aj Výkazy o majetku a záväzkoch , ale DP vpisovať .
Lubica3
06.03.06,12:22
Skús si ešte skontrolovať, či máš všetko vyplnené vo "firemných iniciáloch" a napr. aj číslo bankového účtu a pod.
stela-stela
06.03.06,12:52
Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem


v alfe si musis najskor vytlacit vykaz o prijmoch a vydavkoch a sucty opisat do danoveho priznania. a hlevne si to treba dobre nastavit v nastaveniach kde si zadavas ulavy na dani:cool:
Števka
14.03.06,09:11
Ďakujem Stela. Dúfam, že som to dobre pochopila. Vytlačila som si obidva výkazy. A vpísala som do DP len príjmy, výdavky a v DP som si nastavila odpočet na daňovníka 87 936. Základ dane je 0. Dúfam, že to je všetko čo bolo treba urobiť.
tonkat
23.03.06,15:40
Vypĺňam tiež DP B v Alfe, v r. 2004 bola strata, teraz je zisk. Tú stratu chcem zapísať do oddielu IX. - riadok 52 , vľavo rok vpravo sumu, ale na riadku 57 mi stále nič nedáva. Čo robím zle? Alebo ju treba (stratu) dať ako pripoč. resp. odpoč. položku? a ten oddiel IX je len evidenčný?!? Prosím, poraďte krosáci.
va1ke
23.03.06,15:51
Na r. 57 sa ti dáva strata z r. 43., čiže tam by sa ti dala strata z roku 2005. Takže ked ty máš zisk tak tam nič nepíšeš.
tonkat
23.03.06,16:48
Na r. 57 sa ti dáva strata z r. 43., čiže tam by sa ti dala strata z roku 2005. Takže ked ty máš zisk tak tam nič nepíšeš.
A kde napíšem tú stratu z r. 2004?
va1ke
23.03.06,17:05
r. 52.a následne r. 65
tonkat
23.03.06,17:18
r. 52.a následne r. 65
Ďakujem pekne, veď je to tam aj napísané, ale ja nemám kedy ani čítať. Ešte raz vďaka.
va1ke
23.03.06,17:19
Nemáš za čo. Hlavne, že si to vyriešila. Pa
ZuzanaA
26.03.06,15:41
Prosím Vás, kde v Alfe sa nastavuje výška odpoč. položky? Stále mi tam hádže minuloročnú.
Manual
26.03.06,15:49
Prosím Vás, kde v Alfe sa nastavuje výška odpoč. položky? Stále mi tam hádže minuloročnú.
Zuzka daj tlačiť DP, v lavom hornom rohu máš Program, klikni a tam si nastav čo potrebuješ
Pekný večer...:)
ZuzanaA
26.03.06,16:05
Dík Janko, asi nevidím pre oči :D
Manual
26.03.06,16:06
Dík Janko, asi nevidím pre oči :D
A máš to ?????????
ZuzanaA
26.03.06,16:10
Áno, už som to nastavila. Ešte raz dík.
ZuzanaA
26.03.06,17:32
Zase mám niečo....Prosím, neviete mi poradiť prečo mi nesedí vo výkaze majetku a záväzkov r. 11 - účty v bankách so sumou z peň. denníka? Odkiaľ berie Alfa ten údaj do výkazu?
Manual
26.03.06,17:40
Zase mám niečo....Prosím, neviete mi poradiť prečo mi nesedí vo výkaze majetku a záväzkov r. 11 - účty v bankách so sumou z peň. denníka? Odkiaľ berie Alfa ten údaj do výkazu?
Alfa to bere z PD. To znamená, že suma v PD sa musí rovnať sume = konečnému stavu na BV. Ak to nie je tak, asi si nezadala počiatočný stav na BU alebo nemáš zaúčtované všetky operácie napr. vklady a výbery čo idú cez priebežné položky. Dala si si kontrolu účtovania ? Hlási Ti niečo ?
Pekný večer...:)
ZuzanaA
26.03.06,17:47
Lenže sumu v PD mám správnu, presne podľa bankového výpisu, PS bol, všetko je zaúčtované. Nehlási mi nič. Proste ako keby mi do výkazu vzalo číslo z niečoho iného.
Manual
26.03.06,17:52
Lenže sumu v PD mám správnu, presne podľa bankového výpisu, PS bol, všetko je zaúčtované. Nehlási mi nič. Proste ako keby mi do výkazu vzalo číslo z niečoho iného.
Skús zreparovať databázu Alfy, potom ak si vo výkaze, tak v pravo hore je Prepočítaj, možno sa to opraví. Ja som sa s týmto ešte nestretol, tak neviem. Ale v krajnom prípade sa to dá prepísať ručne na správnu hodnotu. Skús ešte to vyskúšať
Pekný večer...:)
Zita5
26.03.06,17:55
Zase mám niečo....Prosím, neviete mi poradiť prečo mi nesedí vo výkaze majetku a záväzkov r. 11 - účty v bankách so sumou z peň. denníka? Odkiaľ berie Alfa ten údaj do výkazu?


Tam spočítava všetky účty , ktoré firma má aj zahraničné .
ZuzanaA
26.03.06,17:56
Hm..nič nepomohlo, zmením to ručne. Čo už..
ZuzanaA
26.03.06,18:01
Tam spočítava všetky účty , ktoré firma má aj zahraničné .

Gitka, si geniálna :D Bolo to v tom. Nemáme síce zahraničný ale dotyčný začal podnikať v roku 2004, kde mal najprv súkromný účet a ten rozdiel je jeho zostatok z roku 2004, ktorý som akosi nijak nevysporiadala. V roku 2005 na tom účte už neboli žiadne pohyby, teda žiadne súvisiace s podnikaním.Takže teraz mi asi neostáva iné, len to normálne ručne prepísať vo výkaze,nie?
Manual
26.03.06,18:02
Hm..nič nepomohlo, zmením to ručne. Čo už..
A ešte niečo, máš pri kontrole zakliknuté všetky možnosti na kontrolu ? Všetko máš zafajknuté ? A nerobí ten rozdiel nejakú okrúhlu sumu ? Aký je rozdiel ?
Zita5
26.03.06,18:06
Gitka, si geniálna :D Bolo to v tom. Nemáme síce zahraničný ale dotyčný začal podnikať v roku 2004, kde mal najprv súkromný účet a ten rozdiel je jeho zostatok z roku 2004, ktorý som akosi nijak nevysporiadala. V roku 2005 na tom účte už neboli žiadne pohyby, teda žiadne súvisiace s podnikaním.Takže teraz mi asi neostáva iné, len to normálne ručne prepísať vo výkaze,nie?

Stačí otvoriť výkaz a ručne prepísať .Nemusela by si ,ak by si išla na bankové účty a tento účet úplne vymazala , možno tam vykazuje nejaký PS a ak ho nepoužívaš , tak ho vymaž - však je súkromný ako píšeš.
ZuzanaA
26.03.06,18:13
Vymazala som ho a už je to ok. Ďakujem pekne :o Čo by som si bez Vás počala :D
liduska
27.03.06,11:01
kde sa v Alfe zadávajú úľavy na dani ako upozorňuje Stela ?
Manual
27.03.06,17:59
kde sa v Alfe zadávajú úľavy na dani ako upozorňuje Stela ?
Lidka, ona asi myslí to, že si tam do DP na druhú stranu uvedieš manželku a jej príjem ak nie je väčší ako 87936 a deti a potom program to automaticky zohladní pri úprave základu dane, iné úlavy nie sú.
Pekný večer...:)
ola
15.03.07,07:50
Ahojček "Alfisti" mám nasledovný problém pri tlači PD: Diely A a B som si dala vytlačiť v zhnutnenom formáte t.j. Mini dvojstranová zostava, ktorá sa mi objavila pri tlači v ponuke. Ak chcem dať vytlačiť aj diel "C", už tam tá ponuka nie je a chce mi tlačiť len obyčajný formát, čoby bolo dva krát viac strán a samozrejme by mi to nesedelo pri kompletovaní. Mám verziu 13.12.
šebka
15.03.07,08:48
C diel nemusiš tlacit, nakoľko tie hodnoty su vykazane v A a B diely. Je to zhustene tak sa tam toho viac vošlo
susi28
15.02.11,14:44
Chcela by som vytlačiť daňové priznanie B v Alfe. Keď dám tlač, vypíše mi, že nevie nájsť súbor DPB10FDF.RPT. Viem, že ten súbor je v C:/Alfa/Reporty , ale Acrobat readet mi ponúka iba súbory s príponou .PDF a hľadaný súbor má príponu .RPT . Verziu Acrobat Reader mám 9. Predtým - minulý rok, mi staršia verzia Adobe Acrobat Reader-u ponúkla súbory aj s inými koncovkami, teraz neviem ako ďalej. Nemáte niekto podobný problém a jeho riešenie?
veronikasad
15.02.11,14:54
Tlačila som už niekolko DP - nevyskytol sa žiadny problém ... Máš bezplatnú demoverziu alebo "ostrú" ALFU ?