kejsy22
15.03.13,13:29
Dobrý deň, v prípade, že by som chcela tento rok otehotnieť ako sa vypočítava výška DNP, ktoré by som musela mesačne platiť, aby som dosiahla čo najvyššiu materskú? Ďakujem
Mila123
15.03.13,12:32
Kejsy ako máme vedieť aký máš dnes status???
Katy a R
15.03.13,12:37
pozri tabuľku .http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-od-1-januara-2013/924s
Na DNP sa už nemôžeš prihlásiť samostatne ... najlacnejší balík je DNP + celé DP - no a to je spolu 33,15 % z VZ, ktorý si ty sama zvolíš.
Teda príklad - ak VZ= 1000, mesačné poistné je 331,5. Môže to byť trošičku iná cifra (zaokrúhľovanie) - lebo pre každý fond sa poistné počíta zvlášť.
kejsy22
15.03.13,12:41
vôbec tomu nerozumiem .... čo to znamená, že na DNP sa už nemôžem prihlásiť sama?? DNP sa teda vypočítava z hrubej mesačnej mzdy? Ak by som si platila mesačne DNP (33,15 % z hrubej mzdy) akú materskú by som dostala?
Mila123
15.03.13,12:44
vôbec tomu nerozumiem .... čo to znamená, že na DNP sa už nemôžem prihlásiť sama?? DNP sa teda vypočítava z hrubej mesačnej mzdy? Ak by som si platila mesačne DNP (33,15 % z hrubej mzdy) akú materskú by som dostala?
Katty ti napísala, že dobrovoľné nemocenské poistenie ako samostatné už neexistuje od 01 02 2012...
iba v balíku s ostatnými poisteniami, dnes je to drahé
Katy a R
15.03.13,12:45
vôbec tomu nerozumiem .... čo to znamená, že na DNP sa už nemôžem prihlásiť sama?? DNP sa teda vypočítava z hrubej mesačnej mzdy? Ak by som si platila mesačne DNP (33,15 % z hrubej mzdy) akú materskú by som dostala?
a tak už ozaj neviem, že či nepíšem po slovensky :confused::confused:
Tak teda ešte raz:
Na DNP sa nemôžeš prihlásiť !!! Môžeš sa dobrovoľne prihlásiť len na balík sociálneho poistenia, v ktorom to DNP je! (uviedla som ti, že ktorý je najlacnejší) :)
a musíš tam ísť sama - nikto to za teba neurobí (prípadne poštou) ;)
A so mzdou nemá dobrovoľné poistenie vôbec nič.
A ešte doplním že výška materskej je 65% z VZ ... ale toto všetko nájdeš v zák o SP - treba tam pozrieť!
kejsy22
15.03.13,12:46
aha, takže sa to už neoplatí platiť?
kejsy22
15.03.13,12:48
v poriadku, nechcela som ťa rozčúliť, len tomu fakt nerozumiem, už sa radšej nejdem pýtať
Katy a R
15.03.13,12:50
v poriadku, nechcela som ťa rozčúliť, len tomu fakt nerozumiem, už sa radšej nejdem pýtať
čoby si ma rozčuľovala - len chcem dosiahnuť, aby si si o tom aj niečo viac prečítala - napr tabuľku, čo som ti priložila si pozrela :confused:
veď ty chceš dobrú materskú ???