vulcanik.sk
15.03.13,14:56
Zdravim Vas, chcem sa Vas opytat taky priklad: Firma s.r.o. platca DPH, kupi nehnuteľnosť od fyzickej osoby (teda neplatcu DPH) dajme tomu za 50 000eur táto firma chce následne túto nehnuteľnosť predať zo ziskom za 70 000 eur taktiež fyzickej osobe (teda neplatcu DPH) , a teraz sa chcem opýtať, táto firma bude platiť DPH z celkovej predajnej sumy to je z 70 000eur, alebo len z rozdielu 20 000eur, alebo akým spôsobom sa dá niečo takéto spraviť? Ďakujem veľmi pekne za radu.
S pozdravom Filip
vulcanik.sk
19.03.13,19:28
Nikto by mi nevedel poradit prosim?
tictac7
19.03.13,19:40
Nikto by mi nevedel poradit prosim?

presne tak, nikto nevie poradiť. Málo info. Ak chcem relevantnú odpoveď musím uviesť všetky skutočnosti a nie, aby to tu zo mňa ako z chlpatej deky museli driapať.... kuk §38 ods. 1
vulcanik.sk
20.03.13,16:02
presne tak, nikto nevie poradiť. Málo info. Ak chcem relevantnú odpoveď musím uviesť všetky skutočnosti a nie, aby to tu zo mňa ako z chlpatej deky museli driapať.... kuk §38 ods. 1

Dakujem aj takto z aodpoved, viete moc sa do toho nevyznam nie som uctovnik, ale co som sa pytal jednej uctovnicky ona mi povedala ze v priapde ak by som tu enhnutelnost predal a som platca DPH tak bude muset z celkovej sumy teda 70 000eur v tomto pripade odviest DPH. Pisete ze malo info, ale neviem co konkretne ake info su potrebne na to aby sa dalo urcit co a ako. ako som cital zo zakona tak podla vsetkeho co som tam nasiel v tomto pripade ze kupim nehnutelnost do s.r.o., ktora je paltca dph od normalneho cloveka nejaky starsy dom napr., nedavam si nic do odpoctu dph lebo je to vlastne od fyzickej osoby kupene, a nasledne by som chcel tuto nehnutelnost povedzme este v tom istom roku predat tak by som ju mohol oslobodit od DPH, v pripade ze by bola zkolaudovana minimalne pred 5-timy rokmi. Ci sa teda milym ci ako? Staci ak je proste minimalne 5rocne stara ta nehnutelnost, nie ze ju musim 5rokov vlastnit, aby sa dala oslobodit od DPH. Ale v tomto priklade kedy by sa predavala ta nehnutelnost by bola predana napr so ziskom nie za kupnu sumu teda 50 000eur ale napr za 70 000eur, to tiez moze tak byt?