Majka1011
15.03.13,16:41
Chystám sa prevziať už fungujúcu prevádzku, v ktorej som donedávna pracovala, no niektorí dodávatelia mi úplne nevyhovovali.
Preto by som sa Vás chcela spýtať, či nemáte skúsenosti s dodávateľmi (napr. coca cola, pepsi, kofola atd...), ktorí poskytujú podporu predaja.
Pozrela som takmer všetky stránky uvedených firiem, no formu, v akej (a či vôbec) podporu poskytujú, som ta žiaľ nenašla.
Za všetky odpovede vopred ďakujem a prajem príjemný deň.
Dantess
15.03.13,16:25
a čo myslíš podporou predaja? že ta uvedu na ich stránke? alebo ti daju letačiky? alebo k tebe budu nahanat zakaznikov?
Majka1011
15.03.13,17:53
Pod podporou predaja si ja osobne predstavujem samozrejme aj propagačné materiály, ale aj niečo ako "akciový tovar" typu - k novej objednávke (ktorá napr. bude presahovať obvyklé množstvo) obdržím 2+1 bedničku nealka zdarma.
blavaciko
15.03.13,18:09
kontaktuj obchodnych zastupcov jednotlivych firiem... coca-cola zvykne (zvykla) k vacsim objednavkam dohadzovat promo bednicky ciste nahodne
raynita
15.03.13,18:17
Určite zavolaj do všetkých firiem, opýtaj si kontakt na obchodného zástupcu, s nimi si všetko vydiskutuješ.
janka01
15.03.13,18:30
Ono tá "podpora predaja" závisí od toho aká veľká je tá tvoja prevádzka. Firmy vedia prispieť buď tovarom alebo hotovosťou, ale všetko závisí od veľkosti tvojej prevádzky a samozrejme aj od tvojej šikovnosti čo s nimi "vybojuješ".
Majka1011
15.03.13,18:44
Ono tá "podpora predaja" závisí od toho aká veľká je tá tvoja prevádzka. Firmy vedia prispieť buď tovarom alebo hotovosťou, ale všetko závisí od veľkosti tvojej prevádzky a samozrejme aj od tvojej šikovnosti čo s nimi "vybojuješ".

Práve tohto som si vedomá. Len by ma zaujímalo, či niekto náhodou nemá vedomosť o konkrétnych firmách a konkrétnych ponukách - či s tým nemáte skúsenosti.
Samozrejme ma zaujíma i tá finančná podpora.

A čo sa týka veľkosti prevádzky - je to relatívne veľké, s min. 40 miestami na sedenie.
Majka1011
15.03.13,18:45
kontaktuj obchodnych zastupcov jednotlivych firiem... coca-cola zvykne (zvykla) k vacsim objednavkam dohadzovat promo bednicky ciste nahodne

Ide o to, že väčšina vyššie spomenutých firiem práve na svojej stránke nemá uvedený kontakt na konkrétneho obchodného zástupcu pre daný región.
janka01
15.03.13,19:22
A kde je tá prevádzka? Myslím pohyb ľudí... /motorest/ centrum/mimo centra....., reštaurácia, bar,.../ Budeš čapovať aj pivo? Aký predaj očakávaš? Alebo cukráreň, kaviareň - tam skôr dovozcu kávy by si mohla osloviť. Si v prenájme alebo vo svojom? Ak prenájom, na aký dlhý čas..... - aj od týchto vecí všetko záleží.
kezeso
16.03.13,09:02
Známa mala kaviareň, dodávatelia jej dodali zdarma poháre, chladničku - vitrínu, dokonca pergolu nad letnú terasu. Toto si všetko musíš dojednať s jednotlivými dodávateľmi.
Keďže spomínaš, že si v tej prevádzke pracovala, tak si musela jednotlivých dodávateľov vídať, porozprávaj sa s nimi...
pavol54
16.03.13,09:18
Práve tohto som si vedomá. Len by ma zaujímalo, či niekto náhodou nemá vedomosť o konkrétnych firmách a konkrétnych ponukách - či s tým nemáte skúsenosti.
Samozrejme ma zaujíma i tá finančná podpora.

A čo sa týka veľkosti prevádzky - je to relatívne veľké, s min. 40 miestami na sedenie. veľkosť prevádzky = výška obratu
blavaciko
16.03.13,09:43
Ide o to, že väčšina vyššie spomenutých firiem práve na svojej stránke nemá uvedený kontakt na konkrétneho obchodného zástupcu pre daný región.


ale urcite maju na strankach aspon nejaky vseobecny kontakt... tak tam zavolaj, povedz ze mate prevadzku v ruzomberku (alebo kde) a ze by si rada kontakt na obchodaka, ktory ma vase mesto (oblast) na starosti
Majka1011
16.03.13,11:17
Známa mala kaviareň, dodávatelia jej dodali zdarma poháre, chladničku - vitrínu, dokonca pergolu nad letnú terasu. Toto si všetko musíš dojednať s jednotlivými dodávateľmi.
Keďže spomínaš, že si v tej prevádzke pracovala, tak si musela jednotlivých dodávateľov vídať, porozprávaj sa s nimi...

A môžem sa spýtať, od koho známa brala tovar? Lebo to je presne praktická odpoveď, ktorú som hľadala.
kezeso
18.03.13,08:47
A môžem sa spýtať, od koho známa brala tovar? Lebo to je presne praktická odpoveď, ktorú som hľadala.
Viem, že chladiacu vitrínu a poháre mala od Coca-coly, aj dodávateľ kávy ti dá šialky a podšialky, pergolu mala sťahovaciu od Topvaru, už v tom biznise ale nerobí, asi pred rokom skončila.
blavaciko
18.03.13,12:41
A môžem sa spýtať, od koho známa brala tovar? Lebo to je presne praktická odpoveď, ktorú som hľadala.
SKVELY PODNIKATELSKY PRISTUP!
nebudem odoberat pivo, ktore najviac chuti mojim zakaznikom, ale pivo, ktore mi da najviac slnecnikov!
Aby si takymto pristupom do roka nezavrela a nevyplakavala...

NAJPRV si vyber dodavatelov podla produktov, ktore by si chcela, potom kontaktuj obchodaka... po roku fungovania pri dobrych trzbach ukecas na markizu kohokolvek, pri zlych trzbach ti ju neda vobec nikto.
Majka1011
18.03.13,15:22
SKVELY PODNIKATELSKY PRISTUP!
nebudem odoberat pivo, ktore najviac chuti mojim zakaznikom, ale pivo, ktore mi da najviac slnecnikov!
Aby si takymto pristupom do roka nezavrela a nevyplakavala...

NAJPRV si vyber dodavatelov podla produktov, ktore by si chcela, potom kontaktuj obchodaka... po roku fungovania pri dobrych trzbach ukecas na markizu kohokolvek, pri zlych trzbach ti ju neda vobec nikto.

Nie som si celkom istá, kde (a či vôbec) som spomínala pivo. Moja otázke smerovala na dodávateľa nealko nápojov a to už taký rozdiel nie je (čo sa chuti týka - či džús snipp alebo toma). Takže si prosím odpusti ten útočný tón.
A druhá vec, no nemej podstatná, ja som sa pýtala sa konkrétne skúsenosti diskutujúcich s dodávateľmi a podporou predaja - tzn, že som si istá, že otázka je viac ako nezáväzná a nie je pre mňa alfou a omegou pri výbere dodávateľa.
blavaciko
18.03.13,19:27
Nie som si celkom istá, kde (a či vôbec) som spomínala pivo. Moja otázke smerovala na dodávateľa nealko nápojov a to už taký rozdiel nie je (čo sa chuti týka - či džús snipp alebo toma). Takže si prosím odpusti ten útočný tón.
A druhá vec, no nemej podstatná, ja som sa pýtala sa konkrétne skúsenosti diskutujúcich s dodávateľmi a podporou predaja - tzn, že som si istá, že otázka je viac ako nezáväzná a nie je pre mňa alfou a omegou pri výbere dodávateľa.

pivo bol priklad, mohla si to pochopit.
ver mi ze medzi snippom, tomou a cappy je rozdiel a celkom znacny. takisto medzi rajcom a klastornou.

tiez nemusis predavat hnusne kolace len preto, lebo mas vitrinu zadarmo

to dolezite si si z toho prispevku nevzala a pritom to myslim skutocne dobre...
Majka1011
18.03.13,19:48
pivo bol priklad, mohla si to pochopit.
ver mi ze medzi snippom, tomou a cappy je rozdiel a celkom znacny. takisto medzi rajcom a klastornou.

tiez nemusis predavat hnusne kolace len preto, lebo mas vitrinu zadarmo

to dolezite si si z toho prispevku nevzala a pritom to myslim skutocne dobre...

...ja som si zo všetkých príspevkov niečo zobrala.
A moja otázka smerovala na konkrétne skúsenosti ostatných zúčastnených a prispievajúcich.
Dantess
19.03.13,06:55
Samozrejme každý dodávateľ ti dá niečo zadarmo. Cola ti dá chladničku, kávová firma ti dá kávovar, atď., ale musíš sa im zaviazať na určité obdobie. A im je jedno či ti tá káva nejde, alebo colu nepijú. Ich vodič ti každý mesiac prinesie dohodnuté množstvo tovaru. Keď sa pokazí, tvoja chyba... Keďže som dodávateľom určitého sortimentu do gastro, tak som videl skrachovať pár mudrlantov, čo mali doslova zadarmo celý bar okrem stolov a stoličiek. Za 3 mesiace zatvorili, lebo nedokázali predať dohodnuté množstvo tovarov. Lebo im nestačila malá chladička, lebo im nestačila malá vitrína a tak to aj skončilo... Preto si treba rozmyslieť komu sa upíšem, za koľko a hlavne treba vedieť počítať.
jarori
15.05.13,17:43
ja podporim. som dodavatel kavy a servisu ku tomu. prosim sukromnu spravu