Janka7531
15.03.13,19:40
ak vyslem zamestnanca na pracovnu cestu jeho sukromnym autom a chcem mu za tu cestu preplatit cenu PHM. Musí doložiť doklad o kupe PHM? alebo mozem pouzit len cenu podla statistickeho uradu. Musí byt daná cesta doložená dokladom o kupe PHM? nasla som v zákone o cestovných náhradach v § 7 ods 5 :
"Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len "doklad o kúpe"). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len "štatistický úrad")."
mam v tom teraz mierny chaos či má zamestnanec dolozit doklad o kupe alebo nemusí ... dakujem za rady :)
avalik
15.03.13,19:42
ved to tam je napisane :)
zamestnanec ak nepreukaze -cena podla Stat.uradu
Janka7531
15.03.13,19:46
áno je tam napísané, že ak nepreukáže tak cena podla stat.uradu.. ale je tam aj napisane ze zamestnanec preukazuje cenu phm dokladom o kupe z ktoreho je zrejma suvislost s pracovnou cestou :) takze jedno vylucuje druhe ... ci?
avalik
15.03.13,19:53
áno je tam napísané, že ak nepreukáže tak cena podla stat.uradu.. ale je tam aj napisane ze zamestnanec preukazuje cenu phm dokladom o kupe z ktoreho je zrejma suvislost s pracovnou cestou :) takze jedno vylucuje druhe ... ci?

dnes natankujem plnu nadrz, doklad zahodim - ja osobne nie som povinna ho uchovavat :)
... zajtra ma zamestnavatel posle na PC ... mam plnu nadrz - to mam vypustit nadrz aby som mohla natankovat a dokazat cenu?


cize zakon hovori o preukazani, ale v zapati riesi aj to, ked doklad nie je

na rozdiel od zamestnanca, szco a tankovanie do firemnych aut sa musi preukazovat dokladom - tam vynimka nie je
Janka7531
15.03.13,19:59
no takto som to chápala aj ja :) ale ja som urobila zamestnankyni cestáky na vecsiu casst mesiaca a preplatila som jej cenu PHM bez toho aby mi dolozila doklady o kupe PHM na ktorukolvek cestu. Nevadí ze mala tych ciest viac a nedolozila ani k jednej doklad?
avalik
15.03.13,20:07
nie nevadi ... ved hadam zamestnavatel ma paky zistit ci tie cesty skutocne vykonala