smachotka
15.03.13,21:24
ahojte potrebovala by som poradit. nasa firma sro prijala pôžičku napr. 10000 eur od sro, lenze peniaze sme nedostali pretoze isli na uhradu faktury. tieto peniaze sa budu vracat zapoctom medzi nasimi a tymito ich peniazmi. viete mi povedat ako mam toto zauctovat????
dakujem
tictac7
15.03.13,20:33
... priamo od poskytovateľa pôžičky išli na úhradu faktúry tretej osobe? Na základe čoho? Zmluva je medzi dvoma alebo tromi subjektmi....
smachotka
15.03.13,20:55
faktura je vystavena na nas. cez firmu ktora nam poskytla tuto pozicku sme kupovali majetok na leasing. Cast faktury sa zaplatilo takto zmluvou na pozicku. Inak dufam ze som to napisala zrozumitelne
tictac7
15.03.13,21:31
faktura je vystavena na nas. cez firmu ktora nam poskytla tuto pozicku sme kupovali majetok na leasing. Cast faktury sa zaplatilo takto zmluvou na pozicku. Inak dufam ze som to napisala zrozumitelne

.....nechápem prečo taká komplikácia.....veď sa mohol spraviť riadny splátkový kalendár k pôvodnej faktúre. Neviem, či to čo ste vykonali je vôbec právne v poriadku, ale účtovne to bez prijatia pôžičky zaúčtovať nevieš. Jediná možnosť je novácia záväzku, to je už ale parketa pre právnika.