cupa
15.03.13,21:43
kúpila som krčmu na dedine, všetko schválené, sused začína robiť problémy, ak sa trochu viac pustí hudba, alebo sa hrá fudbal, tak si sťažuje, vraj dal súhlas iba na jeden rok , asi ou lebo nám nie, chce , aby sme to zrušili, starosta drží s ním, môžem sa na to vykašľať, a robiť si ďalej?máme to otvorené do 2200.
arizona
16.03.13,05:43
To sa v krcme hrava futbal?
buchač
16.03.13,06:22
kúpila som krčmu na dedine, všetko schválené, sused začína robiť problémy, ak sa trochu viac pustí hudba, alebo sa hrá fudbal,

To sa v krcme hrava futbal?
...v tomto význame vety ide skôr o ten priamy prenos z vysielania v telke - takže púšťanie televízie ....

cupa ...odpovedz ale úprimne ...

Predstav si hypotetickú ( ale fest reálnu ) situáciu ...
Ide nejaký hokej a či futbal .... športové kanály vysielajú furt niečo ...
Krčma plná ...jeden fandí tomu a druhý hentomu mančaftu ...
Akcia vrcholí , útočník sa ženie na súperovú bránku ....no poooooď , rýýýýchlo , davááááj , góóóóóóóóóóól ....všetky domy naokolo majú smolu a aj prehľad o stave zápasu....
Pivo tečie potokom, alkoholové opojenie sa zvyšuje , agresivita narastá ... " fanúšikovia " sa pomaly domov rozchádzajú ....stopy moču všade naokolo ....
Nespomínam situácie , keď ide hokej a hrajú tí " naši Majstri " .....

Ty ako majiteľ si zarobil .....
No vži sa do susedovcov , ktorí na druhý deň ráno o tej 5,00 vstávajú , aby o 6,00 už v robote boli ....
Takže ???????
arizona
16.03.13,06:57
mimotemyPresne tak.

Kazdemu podnikatelovi, co si otvori krcmu v blizkosti rodinnych domov, by som dopriala aspon 1 rok byvat v blizkosti krcmy. Potom by urcite zmenil nazor na "protivnych susedov", co mu brania v podnikani...

Nielenze vsetci susedia maju nevry v prdeli,ale aj hodnota ich nehnutelnosti vyrazne klesa,stava sa takmer nepredajna,lebo sanca predat nehnutelnost pri krcme je takmer nulova.
Ludia,ked su doma chcu mat svoj pokoj a klud, nie pocuvat opilcov a krik z vedlajsej krcmy.
Krcma medzi rodinnymi domami nikdy nerobi dobrotu,vzdy budu problemy, lebo podnapilych ludi ziaden krcmar neutisi.Najskor hulakaju dnu,v krcme a potom este pod oknami,na ulici...
cupa
17.03.13,14:26
stolny
cupa
17.03.13,14:32
ale sused kupil dom s tým, že tam vedľa bola krčma 20 rokov, akurát sa zmenil majiteľ, dom v pravo je vikendový, ale skôr prázdny, ten vavo kúpil asi 2 roky dozadu, a nerobíme disko, sme skôr kaviareň, málo opitých, otvorené do 2200,len chceme aspoň raz za 2-3 mesiace alebo sviatky urobiť niečo s hudbou , nie disko tak do 2400,
lujza.j
17.03.13,14:35
stolny
no aj pri ňom sú vášne..... a chlapi sú hravé a súťaživé typy ...... čiže viem si predstaviť ten kravál:eek::mad:
wagner
17.03.13,14:36
kúpila som krčmu na dedine, všetko schválené, sused začína robiť problémy, ak sa trochu viac pustí hudba, alebo sa hrá fudbal, tak si sťažuje, vraj dal súhlas iba na jeden rok , asi ou lebo nám nie, chce , aby sme to zrušili, starosta drží s ním, môžem sa na to vykašľať, a robiť si ďalej?máme to otvorené do 2200.

Ja síce úplne pri krčme nebývam, ale viem kedy je diskotéka. A to vzdušnou čiarou bývam od krčmy tristo metrov. Od jari do jesene otvorené okná, hlasná hudba:confused:, spev, vykrikovanie. Ja spím na poschodí a to je na úrovni okien diskotéky.:eek: Neviem spať pri zatvorených oknách, tak trpím. To isté zábavy v piatok, sobotu na voľných priestranstvách:confused: .Vždy viem kedy kde je aká zábava, hudba hrá, v noci sa hluk prenáša do veľkých vzdialeností. Ten kto to nezažil, neverí. Ja byť na starostovom mieste, tak vo VZN obce určím, kde môžu byť krčmy. Teda v akej vzdušnej vzdialenosti od rodiných domov. Ani by si si nepipla. Inak v meste Nováky je rod.dom vedľa krčmy. Krčma je otvorená len do ôsmej hodiny večer. Tomu sa hovorí prístup. To by som aj Tebe nariadila.
cupa
17.03.13,14:37
a na zápasy sa pozerá asi do 10 ľudí a nejyký "cirkus tu nie je, keď dajú gól tak si zakričia, to je všetko, chcem terasu a nemôžem ju mať, prispôsobím aj hodiny, ale nedá sa,chcete sa baviť, ale nie vedľa, nech je to na druhom konci? Každý z vás sa opil niekde a potom vykrikoval, ale to nie je predsa každý deň, ja sama to nechcem.
cupa
17.03.13,17:16
ty chodíš kam si posedieť, ak nikam tak máš 100 rokov, potom sa nedivím
lujza.j
17.03.13,17:51
Ja síce úplne pri krčme nebývam, ale viem kedy je diskotéka. A to vzdušnou čiarou bývam od krčmy tristo metrov. Od jari do jesene otvorené okná, hlasná hudba:confused:, spev, vykrikovanie. Ja spím na poschodí a to je na úrovni okien diskotéky.:eek: Neviem spať pri zatvorených oknách, tak trpím. To isté zábavy v piatok, sobotu na voľných priestranstvách:confused: .Vždy viem kedy kde je aká zábava, hudba hrá, v noci sa hluk prenáša do veľkých vzdialeností. Ten kto to nezažil, neverí. Ja byť na starostovom mieste, tak vo VZN obce určím, kde môžu byť krčmy. Teda v akej vzdušnej vzdialenosti od rodiných domov. Ani by si si nepipla. Inak v meste Nováky je rod.dom vedľa krčmy. Krčma je otvorená len do ôsmej hodiny večer. Tomu sa hovorí prístup. To by som aj Tebe nariadila.
tak by to asi aj malo byť , ale nereál....u nás na sídlisku ako keby uzavretý dvor... všetko sa ozýva ...nebytový priestor v strede...všeličo sa prestriedalo ...vždy som hovorila len nech nie je krčma....nakoniec pub:eek:...konec japonec...ale keška asi starostovi išla...takže viem o čom hovoríš.....
kolegyňa býva v starom meste /BA/ akože strašne lukratívne.....vedla v dome donedávna banka...teraz diskotéka...čiže jej múry s diskotékou:eek:...ona je hotová diskotéka už od štvrtka a to robí na smeny...
wagner
17.03.13,19:16
ty chodíš kam si posedieť, ak nikam tak máš 100 rokov, potom sa nedivím
Nemám sto rokov a nie som odkázaná na dedinskú krčmu. Určite si pôjdem posedieť do baru a nebudem cez deň a večer vykrikovať v dedinskej krčme. Takže neurážaj, takých premúdrelých podnikateľov narobím za noc päťdesiat. Tiež som neni dávno rozhodovala o otváracích hodinách dedinských krčiem. Môžem Ťa uistiť, že mali otvorené podľa toho, kde sa krčma nachádzala. V obytnej časti si krčma ani neškrtla. Tváriš sa veľmi múúdro, ale však čo už, krčmárka na viac nemá iba na urážanie.
arizona
17.03.13,19:17
ty chodíš kam si posedieť, ak nikam tak máš 100 rokov, potom sa nedivím
Neviem, komu si to adresovala ale ty si mylis, ze kazdeho bavi posedavat po krcmach? A kto neoblubuje vysedavanie v krcmach tak ma 100 rokov,alebo je nejak "naruseny" ?

Vela ludi radsej relaxuje doma s rodinou, alebo pri posedeni a praci v zahrade. Volny cas sa da vyuzit aj ovela zaujimavejsie...
mimotemy
cupa
18.03.13,14:08
pre wagner, ja som ťa neurážala, ale Ty áno , musíš byť skôr TY velmi premúdrelá, keď rozhoduješ o krčmáchm a keď sedíš v bare to je tiež krčma akurát s pekným názvom, keďže nechcem sociálku robím sama na seba, neviem čo robíš a aké máš vzdelanie, ale s IQ nie som si istá
cupa
18.03.13,14:13
každý nemusí sedieť v krčme, záujmy sú rôzne, každý nemôže byť právnik, ani ja som nechodila , možno 2 - 3 krát do roka, ale je to tiež pre ľudí, ale otázka znela inak, takže ruším tému urážať sa nenechám.
buchač
18.03.13,16:27
kúpila som krčmu na dedine, všetko schválené, sused začína robiť problémy, ak sa trochu viac pustí hudba, alebo sa hrá fudbal, tak si sťažuje, vraj dal súhlas iba na jeden rok , asi ou lebo nám nie, chce , aby sme to zrušili, starosta drží s ním, môžem sa na to vykašľať, a robiť si ďalej?máme to otvorené do 2200.

cupa Dnes, 16:08
pre wagner, ..............


každý nemusí sedieť v krčme, záujmy sú rôzne, každý nemôže byť právnik, ani ja som nechodila , možno 2 - 3 krát do roka, ale je to tiež pre ľudí, ale otázka znela inak, takže ruším tému urážať sa nenechám.
Cudzí na dedine niekedy nie sú vítaní ( možno si ten prišelec , možno nie -neviem )...
Takže sa vži do správania suseda a aj starostu ... nevedia , čo majú a môžu očakávať ...

Sa nečuduj , že domáci sú nedôverčiví k novému ... poznám to z vlastnej skúsenosti a to som kúpil iba chalupu na ten relax ...
Samozrejme , že do tej krčmy budú chodiť hlavne tí domáci , no títo si tiež môžu rozšúpnuť a to statočne ... a nie raz ...

Ja bývam na sídlisku ...v tom priemere cca 50 m sa nachádzajú dve krčmy , espresso , dve predajňa alkoholu ...
Čo myslíš , ako to tam niekedy vyzerá ???...

Právnik , manager , doktor a či len nejaký robotník ...hm , každý môže a aj má túsvoju slabú chvíľku a strieska sa do nemoty ...

P.S.:
...a neurážaj sa a neurážaj , ak Ti niekto pravdu povie ...
Ako som už spomenul , málokto by chcel mať v tesnej blízkosti nejaký den podnik a každý tu dáva len svoje ( síce poväčšinou negatívne ) skúsenosti z každodenného života ...