ivan06
16.03.13,10:15
Zdravím.
Mám problém v kúpeľni. Jedným spínačom sa zapína naraz ventilátor (Dospel) a svetlo. Teda presnejšie povedané, spočiatku sa oboje zapínali naraz. Teraz však nabehne hneď iba ventilátor, ale svetlo sa zapína až po dlhšej dobe (cca minúta).
Vedel by mi niekto poradiť, kde bude asi chyba alebo čo bude treba vymeniť?
Ďakujem.
juraj:-)
16.03.13,18:09
Problém bude v svietidle. Ak sa nemýlim, toto svietidlo má elektromagnetický predradník a je možné, že tento časom stárne a jeho čas nábehu sa oneskoruje. Ja mám podobné sietidlo aj v kúpelke aj v záchode. Záchod sa rozsieti po 10s (to už stojím nad misou:D) a v kúpelke to najprv bliká až potom sa rozvieti. Zvykol som si, teda to nerieším. Ak vymeniš svietidlo za iný typ maš vyriešené. Je možné ešte vymeniť predradník, ale je otázne čo ťa bude stať menej.
ivan06
18.03.13,19:42
Aj u nas to v skorsich stadiach blikalo - to mohlo byt tych 10 sekund, co spominas. Teraz uz neblika, rovno zasvieti - ale ako vravim - cca po minute. A to uz je dost.
Tak aspon uz viem ako sa vola ta vec. Len skoda ze je pod takou posahanou bielou krytkou - cez strbiny ani nevidim, ake to ma parametre, ze by som si vyhladal, kolko to stoji..
Myslel som, ze to zvladnem aj sam, ale pozeram, ze to neni take jednoduche ako vymena ziarovky..:) Skusim zavolat na to dakoho skusenejsieho. V kazdom pripade diky za odpoved.
juraj:-)
23.03.13,19:10
myslím, že to bude len o trosku lacnejsie ako nové svietidlo