renaap
16.03.13,12:28
S.r.o. kúpila auto, ktoré používa spoločník aj na súkromné účely. Urobila som si pomer 60 % služobne a 40 % súkromne. Zo všetkých nákladov na auto som si vypočítala 40 % a túto sumu som pri uzávierke dala ako pripočitateľnú položku - položka zvyšujúca výsledok hospodárenia.
Je to tak prosím správne - som nováčik v podvojnom účtovn.Ďakujem.
Tweety
16.03.13,12:29
ÁNo je.
veronikasad
16.03.13,12:34
spoločník je aj zamestnancom ?
renaap
16.03.13,15:01
áno, je aj zamestnancom
veronikasad
16.03.13,15:03
áno, je aj zamestnancom
auto využíva ako zamestnanec ? Pýtam sa kvoli zdaneniu 1% OC mot.vozidla mesačne ako príjem zo závislej činnosti.
renaap
16.03.13,15:17
auto používa s.r.o. na služobné cesty, ale používa ho spoločník a aj spoločníkova manželka súkromne. Podľa najazdených km som to rozdelila približne na ten pomer
renaap
16.03.13,15:18
..jedná sa o jednoosobovú s.r.o., kde spoločník je aj konateľom aj zamestnancom
veronikasad
16.03.13,15:23
auto používa s.r.o. na služobné cesty, ale používa ho spoločník a aj spoločníkova manželka súkromne. Podľa najazdených km som to rozdelila približne na ten pomer
To je v poriadku - ja som (mimo témy) riešila aj zdanenie zo závislej činnosti
renaap
16.03.13,15:34
Ďakujem moc za odpovede.
Ešte k tomu zdaneniu zo závislej čin. - malo by sa to robiť tak, že jeho jazdy zdaňovať 1% z OC ako príjem zo závislej činnosti a to čo jazdí jeho manželka - to sa nezdaňuje?
veronikasad
16.03.13,15:41
Ďakujem moc za odpovede.
Ešte k tomu zdaneniu zo závislej čin. - malo by sa to robiť tak, že jeho jazdy zdaňovať 1% z OC ako príjem zo závislej činnosti a to čo jazdí jeho manželka - to sa nezdaňuje?
Nie jeho jazdy, ale ak je so zamestnancom urobená dohoda o využívaní služ.mot.vozidla na súkr.účely. zdaňuješ ako nepeňažný príjem mesačne 1% OC mot.vozidla.

Pozri § 5 odst.3 prísm.a) ZoDzP

(3) Príjmom zamestnanca je aj

a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,
renaap
16.03.13,15:56
moc ďakujem z odpovede :-)