mertinkova
16.03.13,14:24
Dobrý den prajem, chcela by som sa opýtať sro A s 2 spoločníkmi kúpila daľšiu sro na základe zmluvy o prevode obchodného podielu kde boli spoločníci jedna PO a jedna FO-nepodnikateľ.
Chcela by som sa opýtať na účtovanie v podvojnom účtovníctve v spoločnosti A.
1. ID 043/372
2. PVD 372/211
3. ID 062/043

a čo dalej ? mam to nechať tak alebo ? celkova suma je 5000 + 1200 - ZI a predajnou cenou
vopred dakujem
mertinkova
16.03.13,15:09
V prvom roku podnikania mam nechat zostatok na 062 ?
KEJKA
16.03.13,15:56
V prvom roku podnikania mam nechat zostatok na 062 ?
Na 062 ? Zavisi o aky podiel sa jedná moze byt aj 061 alebo 063
v kazdom pripade je tam cena obstarania podla zmluvy o prevode.
A ucet 06x zostane tak - až do dna predaja OP v buducnosti.
mertinkova
16.03.13,16:33
vlastne pradon na 063 som to dala, len ked nad tym tak rozmýšlam tak v podstate by ma zaujímalo ako sa správa ten podiel, lebo ja ako FO - nepodnikateľ mam 100 % podiel vo svojej sro kedže som jediný spoločník a konateľ, čiže ked bude mat moja sro zisk tak bud sa rozhodnem a vyplatim si ho a zdanim ako FO-nepodnikateľ a zaplatim odvody,alebo ho necham v sro na "dalsi rozvoj firmy", necham to na rozhodnuti valneho zhromaždenia :D. Len ma zaujíma či aj z pozície keď PO vlastní právnicku osobu je to tak......
KEJKA
16.03.13,22:53
ano-presne tak.
Aljok
17.03.13,10:09
vlastne pradon na 063 som to dala, len ked nad tym tak rozmýšlam tak v podstate by ma zaujímalo ako sa správa ten podiel, lebo ja ako FO - nepodnikateľ mam 100 % podiel vo svojej sro kedže som jediný spoločník a konateľ, čiže ked bude mat moja sro zisk tak bud sa rozhodnem a vyplatim si ho a zdanim ako FO-nepodnikateľ a zaplatim odvody , alebo ho necham v sro na "dalsi rozvoj firmy", necham to na rozhodnuti valneho zhromaždenia :D. Len ma zaujíma či aj z pozície keď PO vlastní právnicku osobu je to tak......

Podiel na zisku (dosiahnutom za rok 2004 a ďalšie) vyplatený spoločníkovi nie je predmetom dane - pozri § 3/2/c.

Z dividend vyplácaných PO sa ZP neplatí.