Margaretka5
16.03.13,14:35
Je nejaká možnosť, aby sme ako zamestnanci neplatili za stravné lístky (Chéque...) v hotovosti (mesiac vopred), ale aby nám príslušná suma bola odpočítaná zo mzdy, teda bezhotovostnou formou? Je nás okolo 40 zamestnancov a väčšina z nás by to privítala, ale mzdárka nie je zamestnanec školy (asi nejaká forma dohody), komunikácia s ňou v tomto smere je ťažká, ústnou požiadavkou sme neuspeli ani u vedenia. Peniaze vyberá jediná admin. pracovníčka, ktorá si robí podklady (odpočet dní za PN, čiastočné úväzky) a s peniazmi a lístkami disponuje len ona. Máme na pracovisku odborovú organizáciu, ale prosím o radu, akých zákonov a paragrafov sa mame držať, ak by to bolo možné. Ďakujem.
Evanka
16.03.13,13:39
Samozrejme, vo výplate môže byť mzda znížená o poplatok za gastrolístky. Veď aj pre nich to bude jednoduchšie. Ale asi sa pýtaš ako to docieliť. Ak ste neuspeli ústne, tak jedine písomne dať požiadavku na vedenie. Uvidíš aká bude písomná reakcia.....
Tweety
16.03.13,13:39
Ak neuspejete so svojou požiadavkou u zametnáv., tak sa obráťte na odbory.
Margaretka5
16.03.13,15:02
Ide o to, že to mam ako odborar nastarosti, kolegovia sa na nas už obratili, keď to na porade neprešlo. Tak potrebujem radu, ako ďalej postupovať, aby som sa nikoho nedotkla. Teda, či môžme väčšina zam. napísať "Žiadosť o mesačnú zrážku zo mzdy", napr. ako keď sme si dávali žiadosť o stŕhanie odborových príspevkov a tak docielime čo chceme, alebo musí prísť k dohode oboch strán, podľa Zákonníka práce §131 ods. 3. Chápte, mzdárka má k tomu negatívny postoj-dostane robotu naviac, a vedenie ju musí o to požiadať a asi sa mu do toho nechce, keďže nie je kmeňový zamestnanec. Ďakujem pekne za pochopenie a radu.
timotej
18.03.13,11:38
Ide o to, že to mam ako odborar nastarosti, kolegovia sa na nas už obratili, keď to na porade neprešlo. Tak potrebujem radu, ako ďalej postupovať, aby som sa nikoho nedotkla. Teda, či môžme väčšina zam. napísať "Žiadosť o mesačnú zrážku zo mzdy", napr. ako keď sme si dávali žiadosť o stŕhanie odborových príspevkov a tak docielime čo chceme, alebo musí prísť k dohode oboch strán, podľa Zákonníka práce §131 ods. 3. Chápte, mzdárka má k tomu negatívny postoj-dostane robotu naviac, a vedenie ju musí o to požiadať a asi sa mu do toho nechce, keďže nie je kmeňový zamestnanec. Ďakujem pekne za pochopenie a radu.
Ak to nechce robit mzdarka, predsa jej to moze pripravit ta pani, ktora vam listky vydava a mzdarka len uvedie zrazky podla podkladov od vasej zamestnankyne.:)
Ľaľa
22.03.13,21:13
U nás to má riešené tak, že s každým zamestnancom mám podpísanú dohodu o zrážke zo mzdy za stravné lístky, v ktorej je uvedená aj veta, že v prípade, keď zamestnanec
ukončí pracovný pomer v priebehu mesiaca, tak je povinný ( "nespotrebované lístky") lístky, ktoré má naviac vrátiť, v prípade, že ich nevráti, tak súhlasí s tým, že mu lístky, ktoré má naviac môžem vo vyúčtovaní dozrážať do plnej hodnoty stravného lístka. (Nárok na lístky u nás sú len na odpracované dni). Pokladníčka mi dá na začiatku mesiaca zoznam zamestnancov a počet stravných lístkov, ktoré im vydala a ja im to následne zrazím zo mzdy.
andzeliiina
22.03.13,22:04
U nás to má riešené tak, že s každým zamestnancom mám podpísanú dohodu o zrážke zo mzdy za stravné lístky, v ktorej je uvedená aj veta, že v prípade, keď zamestnanec
ukončí pracovný pomer v priebehu mesiaca, tak je povinný ( "nespotrebované lístky") lístky, ktoré má naviac vrátiť, v prípade, že ich nevráti, tak súhlasí s tým, že mu lístky, ktoré má naviac môžem vo vyúčtovaní dozrážať do plnej hodnoty stravného lístka. (Nárok na lístky u nás sú len na odpracované dni). Pokladníčka mi dá na začiatku mesiaca zoznam zamestnancov a počet stravných lístkov, ktoré im vydala a ja im to následne zrazím zo mzdy.

súhlasím..presne takto to riešim vo firmách aj ja...
Margaretka5
23.03.13,15:03
Este jedna otazka pre mzdarky... doteraz sme platili za listky mesiac vopred (napr.za február do 15. januára a listky sme dostali 1.3.) Ako sa ma spravne strhat suma za listky, ak to bude cez vyplatnu pasku? Je nato pravidlo, alebo zalezi od dohody? Dakujem pekne vsetkym, co ste napisali svoj nazor.
Tweety
23.03.13,16:41
Napr. na začiatku marca zamestnancom vydáte stravenky a v marcovej mzde budú mať zrážku za ne.
jess
23.03.13,16:48
.. a účtovanie v PU bude aké ?
Maria63
23.03.13,17:52
lístky vydané napr. 01.03.2013
strana MD
527 AE 55% ceny lístka x počet vydaných lístkov
335 AE 45% ceny lístka mínus príspevok zo SF ak je x počet vydaných lístkov
472 AE príspevok zo sociálneho fondu ak je x počet vydaných lístkov
strana D
213 AE
v deň zaúčtovania výplaty za 03/2013 čiže 31.03.2013
331 AE / 335 AE suma podľa 335 z 01.03.2013