Veron4
16.03.13,15:45
Mozete mi prosim poradit so zvukom. Zo sluchadiel mi zvuk vychadza ale z externych reprakov nejde. Doteraz isiel zvuk normalne. Skusala som restartovat pocitac a nic. Jedine co som zistila je ze zvuk hra zo sluchadiel. Zvukovu kartu mam nainstalovanu... Poradte pls ide o notebook LENOVO
Vlado40
16.03.13,14:52
Lenovo , tých je ...
Veron4
16.03.13,15:26
Lenovo , tých je ...
Lenovo U300s dakujem
Vlado40
16.03.13,15:44
Aký je tam OS.Ovládač na audio je nový alebo ...
Skús preinštalovať ovládač:
http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?&DocID=HT073063
erik555
17.03.13,07:52
Moznosti ovladania zvuku/Zvukove zariadenia?
misoft
18.03.13,09:47
Mozete mi prosim poradit so zvukom. Zo sluchadiel mi zvuk vychadza ale z externych reprakov nejde. Doteraz isiel zvuk normalne. Skusala som restartovat pocitac a nic.
Ujasnenie pojmu - externé repráky - vstavané v NB?
Potom to nie je chyba ovládačov, je to mechanická chyba - v konektore pre slúchadlá - jednoducho po vysunutí konektoru slúchadiel sa neprepoja kontakty na reproduktory (možná oxidácia).
Rada (možno pomôže): vstreknúť do konektora malé množstvo prípravku na ošetrovanie kontaktov (Kontox, WD40), potom niekoľkokrát zasunúť a vysunúť jack konektor slúchadiel, aby sa "kontakty" premazali a očistili a zároveň aj "rozhýbali".
Ak by to nefungovalo - je to drobná oprava (výmena konektoru), ktorú zvládne každý serviceman pre NB za pár €.
Vlado40
18.03.13,12:52
Tiež som si donedávna myslel ,že ak idú slúchadla a po vysunutí slúchadiel nenaskočia repráky na NTB je to chyba mechanická v konektore pre slúchadla.Už si to však nemyslím,nemusí to tak byť a dokáže to urobiť v mojom prípade chybný ovládač a treba skúsiť ako bolo vyššie napísané pohrať sa s nastavením zvuku.