selfmademen1
16.03.13,16:13
Dobry den, prosim o radu. za rok 2011 mi vznikla na s.r.o. povinnost zaplatit DPH cca 7000€, no bohuzial peniaze chodili ako chodili a ak prisla nejaka cast tak sa dalo na vyplaty, najmy a podobne a vzdy ked bolo 25teho tak peniaze chybali a ked prisli tak sa vyplatilo zasa nieco ine a nie dph. Cize teraz je na DU nedoplatok uz vyse roka plus pokuty a pod. S danovim som sa dohodol na splatkach ale momentalen niesu zakazky uz viac ako rok cize ani peniaze tak som neuhradil este nic. Ake mozu byt z toho nasledky? Trestne stihanie? Davaju za to podmienku ci natvrdo? Poradte prosim ak mate nejake skusenosti alebo sa v tom vyznate.
Melnick
16.03.13,15:30
Je mi ľúto, že si sa ocitol v takej situácii, ale ja a povinnosti voči DÚ = radšej nejem, len aby som nemala ani centový dlh, takže Ti bohužiaľ neviem povedať ako to bude v Tvojom prípade.
Najlepšie je komunikovať s DÚ a plniť podmienky, ktoré Ti ponúkli v podobe splátkového kalendára . :)
Aljok
16.03.13,17:39
Dobry den, prosim o radu. za rok 2011 mi vznikla na s.r.o. povinnost zaplatit DPH cca 7000€, no bohuzial peniaze chodili ako chodili a ak prisla nejaka cast tak sa dalo na vyplaty, najmy a podobne a vzdy ked bolo 25teho tak peniaze chybali a ked prisli tak sa vyplatilo zasa nieco ine a nie dph. Cize teraz je na DU nedoplatok uz vyse roka plus pokuty a pod. S danovim som sa dohodol na splatkach ale momentalen niesu zakazky uz viac ako rok cize ani peniaze tak som neuhradil este nic. Ake mozu byt z toho nasledky? Trestne stihanie? Davaju za to podmienku ci natvrdo? Poradte prosim ak mate nejake skusenosti alebo sa v tom vyznate.
V prípade daňového nedoplatku na istine presahujúceho výšku 2 660 eur, podá správca dane príslušnému orgánu činnému v trestnom konaní oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu nezaplatenia dane.

Pozri Trestný zákon :

§ 278
Nezaplatenie dane a poistného
(1) Kto vo väčšom rozsahu nezaplatí splatnú daň, poistné na sociálne poistenie, verejné zdravotné poistenie alebo príspevok na starobné dôchodkové sporenie, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 v značnom rozsahu.
(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 vo veľkom rozsahu.

§ 125

(1) Škodou malou sa rozumie škoda prevyšujúca sumu 266 eur. (266,01 - 2659,99 eur)
Škodou väčšou sa rozumie suma dosahujúca najmenej desaťnásobok takej sumy. (2.660 - 26.559,99 eur)
Značnou škodou sa rozumie suma dosahujúca najmenej stonásobok takej sumy. (26.600 - 132.999,99 eur)
Škodou veľkého rozsahu sa rozumie suma dosahujúca najmenej päťstonásobok takej sumy. (133.000 eur a viac)