jarecko
16.03.13,18:44
V PC sa používa operačný program Windows XP Profesionál a preto v ňom nemôže byť nainštalovaná vyššia verzia internetového prehliadača Explorer (takto stanovuje firma Microsoft pre tento operačný program) ako je verzia IE 8. Táto česká verzia na spomínanom PC pracuje tak, že keď sa klikne na ikonu prehliadača, tak po otvorení vždy nabehne hlásenie, ktoré je v prílohe č.1 a po kliknutí na OK nabehne hlásenie v prílohe č.2. Je to otravne a nedá sa toho nijako zbaviť. Problémom je asi poskytovateľ hľadania ,, Bing ,, , ktorý je v tej verzii prehliadača automatický zamontovaný v inštalačnom programe ako východzia hodnota a ktorého sa nedá normálne zbaviť zmenou na iného poskytovateľa jeho odstránením, ako sa ponuka v prílohe č.2. Skúšal som IE 8 inštalovať aj v slovenskej verzií a je to úplné rovnaké.

Nechcel by som rady typu, že je treba prejsť na iný prehliadač alebo zmeniť operačný program.

Používa sa na ňom Chrome aj Firefox , ale je potrebný aj IE nakoľko jedna inštitúcia používa na webe aplikácie, ktoré sú pozerateľné iba cez prehliadač Explorer.

Zaujímali by ma rady PC poraďakov, ako sa zbaviť týchto otravných hlášok v prílohách, ktoré vždy naskakujú, keď sa prehliadač IE 8 spustí.
mecky
16.03.13,18:11
ak nie su v exploreri nainstalovane nejake specialne moduly, co by znova vyzadovali robotu tak mozes skusit komplet obnovit nastavenia explorera do defaultu
http://go.microsoft.com/?linkid=9646978
jarecko
16.03.13,18:41
Zatial som skusil cez Fix it z ponuky na detekciu a opravu prehliadaca nieco poopravovat co nasiel, ale nepomohlo to. Tak asi ostava uz len ten default, ale nejako vaham, nechce sa mi potom znova vsetko nastavovat, neviem ako to skonci.
misoft
17.03.13,17:36
Jednoducho - v Ovládacích paneloch skoč na Možnosti siete internet - pod kartou Všeobecné v okienku prepíš www.bing.com na hoci www.google.com a je to. Bing vyhľadávač skončil a pri spustení naskočí stránka Google. Toto platí pre IE akejkoľvek verzie (tieto nastavenia sa dajú urobiť aj priamo z IE - Nástroje - Možnosti siete Internet.
K druhému obrázku - máš tam niekde v IE nejaký doplnok od BINGu - vyhľadať a odstrániť. Nemusíš žiadne "default" - jednoducho ty sám prepísaním určíš, čo sa bude otvárať po spustení IE.
jarecko
18.03.13,00:41
misoft,
dakujem za info, ale neriesi mi to ten problem, o ktory mi ide.

Mam nastaveny Google ako domovsku stranku a ta sa mi aj otvara ako prva, ale ked otvaram hocico v prehliadaci IE 8, tak najprv mi naskoci prva hlaska a po kliknuti OK druha a tu druhu dam len zatvorit a zmizne, ale je to take otravne, ze to musim robit stale po kazdom otvoreni niecoho v IE 8. (Ked v tej druhej hlaske kliknem na Bing, tak dostanem dve moznosti tlacitiek, urcit ako vychodzi a odstranit, ani jedno nereaguje su akoby zamrznute a ked kliknem na Google je to to iste, ale tlacitka sa uz tvaria, ze mozem na ne kliknut, ked kliknem na urcit ako vychodzi tak nic sa nevykona, tlacitko odstranit v tomto pripade som neskusal lebo Google odstranit nechcem). Vyhladavac Bing je uz fixne dany s instalaciou IE 8. Mal by sa dat menit ako vychodzi, co sa asi da, lebo Goggle sa mi otvara ako prvy, ale neda sa z ponuky odstranit-vymazat, kdezto ostatne, ktore by som pridal, zatial tam mam iba Google, by sa mali dat aj odstranit.

Hladal som o tom probleme aj nieco na webe a nasiel som nejake info, ale velmi malo. Jedna sa asi o nejaku chybu v programe prehliadaca IE 8, kde je potrebne nieco opravit alebo odstranit v jeho klucoch Registry. Prehliadac som skusal instalovat davnejsie a stale sa opakuje to iste, ked sa vratim naspet k IE 7 nic sa nedeje a je to v poriadku len IE 7 je uz nepodporovany a uz definitivne by som chcel pouzivat IE 8.

To iste co vyskakuje mne, o tom sa pise aj v diskusiach na linkoch nizsie, ale zaver aky mam konkretne urobit na odstranenie mi nie je z nich jasny.

http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=19&t=90447
http://support.microsoft.com/kb/2171141/cs
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=3&t=45413
misoft
18.03.13,09:40
Otázka bokom - máš Win XP Professional - máš SP3? Ak nie - dodaj - SP3 odstraňoval takéto problémiky - http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/help/learn-how-to-install-windows-xp-service-pack-3-sp3
jarecko
18.03.13,10:03
Ano mam, vo vlastnostiach systemu je napisane, ze ja tam service pack 3 nainstalovany. Este niekde na nejakom linku som cital, ze by bolo potrebne znova preinstalovat ten operacny program W XP P, ze to pomohlo, ale teraz ten link nemozem najst, nejako som mu nevenoval pozornost lebo som si pomyslel, ze ked preinstalovat, tak uz radsej nainstalovat Windows 7 atd., tak som si ten link nezapisal.
mecky
18.03.13,10:10
vies upravovat registry?
http://kirbtech.com/kirbtech-blog/a-program-on-your-computer-has-corrupted-your-default-search-provider-setting-for-internet-explorer/


Make sure IE 8 is closed then navigate to registry key: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVe rsionExplorerUser Shell Folders
Add a new “Expandable String value” inside the above mentioned key with a value name of “AppData” and a value data of “%USERPROFILE%Application Data”.
Reopen IE 8 and see if you still get the error message.
jarecko
18.03.13,10:41
Nikdy som to nerobil
KoxXxo
18.03.13,14:33
O to viac to bude vzrušujúcejšie.
Štart- Spustiť- napíš regedit a odEnteruj.
jarecko
19.03.13,07:43
KoxXxo,
tak som to urobil, dostal som sa az do toho user shell folders a mam tam take nieco:
Nazov Typ Data

ab (Východzí) REG_SZ
ab Desktop REG_SZ D:/Documents and Settings
ab Personal REG_SZ D:/Dokumenty
ab Programs REG_SZ D:/Documents and Settings
ab Start Menu REG_SZ D:/Documents and Settings
ab Startup REG_SZ D:/Documents and Settings

Co s tym dalej?
KoxXxo
19.03.13,08:57
jarecko
19.03.13,09:05
KoxXxo nieco take podobne je, ale ja som ti vypisal stav z podpriecinka toho user shell folders, ktory je uz uplne posledny dalej sa to nevetvi a ten podpriecinok ma nazov ,,NEW,, takze sa vratim o skok naspet a vypisem priamo co je v user shell folders.
KoxXxo
19.03.13,09:53
jarecko
19.03.13,10:15
Neviem co robim zle, ale nazov v zatvorke Vychodzi sa neda prepisat a do data som dal ten nazov %USERPROFILE%\Application Data ale nic sa nezmenilo vsetko je postarom. Hlasky vyskakuju nadalej.
jarecko
23.03.13,16:16
Po prestudovani clankov, ako pracovat s Registry OS Windows XP (pomohol mi ich najst Google), som nasledne postupoval, ako je to po anglicky napisane v prispevku c.8

01. stlacime tlacitko Start a nasledne tlacitko Spustit

02. do okienka Otvorit tlacitka Spustit napiseme regedit a
stlacime OK

03. otvori sa Editor registrov a priecinok Tento pocitac

04. klikneme na + Tento pocitac otvori sa sa zoznam korenovych registrov

05. klikneme na + registra s nazvom HKEY_CURRENT_USER dalej na + Software, + Microsoft, + Windows,
+ Currentversion, + Explorer, + User Shell Folders

06. po kliknuti na + User Shell Folders sa zobrazi zoznam
hodnot, ktore obsahuje tento priecinok. Je potrebne vytvorit
novu hodnotu ako sa popisuje v prispevku c. 8 tejto temy

07. Na strane hodnot uvedeneho priecinka klikneme pravym tlacitkom mysi a zobrazi sa nam okienko s nazvom Novy a po kliknuti na neho dostaneme ponuku s tymito nazvami: Kluc-Retazcova hodnota, Binarna hodnota, Hodnota DWORD, Viacretazcova hodnota, Rozsiritelna retazcova hodnota

08. Klikneme na Rozsiritelna retazcova hodnota a vytvori sa nam nova hodnota s okienkom ktory ma nazov Nova hodnota # 1 na to okienko klikneme pravym tlacitkom mysi a dostaneme viac ponuk medzi inymi aj Premenovat

09. Klikneme na Premenovat a nazov Nova hodnota # 1 prepiseme na nazov AppData

10. Klikneme znova uz na nazov AppData pravym tlacitkom mysi a potom klikneme na ponuku Zmenit, objavi sa nam male okno s nazvom Upravit retazec a v nom okienko Udaj hodnoty do toho okienka napiseme %USERPROFILE%Application Data a potvrdime OK

11. Spustime prehliadac, na prvy raz nabehnu este hlasky kym sa hodnota zapise, a dalsie spustenie prehliadaca je uz bez vyskakovania otravnych hlaseni.