vitaliana
16.03.13,18:51
Pracujem na Tpp uz vyse roka. Pocas tejto prace som si nasla este jeden prijem ktory som niako nezdanovala. Podpisala som zmluvu pri ktorej je praca vyplacana odemovanim podla urcitych hodnôt. Podla zmluvy je potrebne tuto cinnost vykonavat na zivnost. Ale ked som sa pytala neakych kolegov 50% to nerobi na zivnost, proste to len robi a svoj prijem niako nezdanuje. Berie hrubu mzdu. Moj Tpp prijem je cca 420 euro cisteho a tento vedlajsi ktory nijako nezadujem je niekedy 60€ niekedy 150€ niekedy len 40 €. Podla toho ako sa mi dari.
Da sa takato cinnost vykonavat popri tpp ale legalne? Mam strach aby sa mi to niekedy nevratilo.... .
Ak ano môžem dan z toho prijmu platit napriklad stvrtrocne alebo aj mesacne?
ďakujem za zodpovedanu otazku . :)
ewita888
16.03.13,17:56
Pracujem na Tpp uz vyse roka. Pocas tejto prace som si nasla este jeden prijem ktory som niako nezdanovala. Podpisala som zmluvu pri ktorej je praca vyplacana odemovanim podla urcitych hodnôt. Podla zmluvy je potrebne tuto cinnost vykonavat na zivnost. Ale ked som sa pytala neakych kolegov 50% to nerobi na zivnost, proste to len robi a svoj prijem niako nezdanuje. Berie hrubu mzdu. Moj Tpp prijem je cca 420 euro cisteho a tento vedlajsi ktory nijako nezadujem je niekedy 60€ niekedy 150€ niekedy len 40 €. Podla toho ako sa mi dari.
Da sa takato cinnost vykonavat popri tpp ale legalne? Mam strach aby sa mi to niekedy nevratilo.... .
Ak ano môžem dan z toho prijmu platit napriklad stvrtrocne alebo aj mesacne?
ďakujem za zodpovedanu otazku . :)
takáto je aká
veronikasad
16.03.13,18:02
o akú prácu ide ?
vitaliana
16.03.13,18:10
zhanam a kordinujem ludi ktory predavaju sortiment konecnemu spotrebitelovy
veronikasad
16.03.13,18:12
zhanam a kordinujem ludi ktory predavaju sortiment konecnemu spotrebitelovy
No na to by si mala mať živnostenské oprávnenie - sprostredkovanie obchodu. Navyše, ak to máš v zmluve (ako píšeš), porušuješ aj zmluvu
vitaliana
16.03.13,18:17
ako s tym suhlasim,len ze ci neexistuje nieco, zeby som to mohla robit popri tpp.
veronikasad
16.03.13,18:21
ako s tym suhlasim,len ze ci neexistuje nieco, zeby som to mohla robit popri tpp.
Existuje - dohoda o pracovnej činnosti. Výkon práce 10 hod. týždenne, ktorá však od 1.1.2013 podlieha odvodom.
Z hľadiska odvodov je živnosť pre teba určite výhodnejšia.