nattali
16.03.13,19:49
Prosím o radu... cca 11000 expozícií znamená pre objektív už opotrebovanosť? Či to až taký veľký vplyv na kvalitu fotiek nemá?
brodozz
16.03.13,20:23
Ak bol v studiu na stative tak to pre objektiv prakti.nic neznamena,horsie ak bol nasadeny na report v extremnom zatazeni.
bubkoch
16.03.13,22:06
Prosím o radu... cca 11000 expozícií znamená pre objektív už opotrebovanosť? Či to až taký veľký vplyv na kvalitu fotiek nemá?

Pocet zaberov nema na opotrebovanost objektivu absolutne ziaden vplyv. A na kvalitu fotiek tiez ziaden.
bubkoch
16.03.13,22:08
Ak bol v studiu na stative tak to pre objektiv prakti.nic neznamena,horsie ak bol nasadeny na report v extremnom zatazeni.

To co si napisal ma co spolocne s poctom zaberov ?
vlado 33
17.03.13,05:24
Keby mal 100 000 tak v pohode, foťák by vypisoval hlášku error a nejaké číslo keby bol chybný objektív.
vlado 33
17.03.13,06:22
Ešte máš problém s ostrením? Polož foťák na stôl alebo statív, vypni stabilizátor, daj pred neho nejaký predmet napr. škatuľku od cigariet aspoň 1 m, daj jedno bodové ostrenie, vysuň blesk, daj režim P, odfoť. Keď bude snímka ostrá, chybu hľadaj inde, nie vo foťaku ani v objektíve.
alabut
17.03.13,06:34
Dobre vediet, to by ma nenapadlo. :-)
alabut
17.03.13,06:37
Este moze nastat jeden problem ... zrnko prachu v objektive, ktore klame elektroniku. Tiez som sa uspekuloval, mal som problem zaostrit, napokon som zbadal dnu v objektive smet z vyroby. Potom mi v ramci zarucnej opravy objektiv rozobrali, vycistili, potom ostril dobre.
vlado 33
17.03.13,06:49
Je veľa príčin, keby poslala foto aj s exifom, dalo by sa viacej dozvedieť.
buchač
17.03.13,06:51
Keby mal 100 000 tak v pohode, foťák by vypisoval hlášku error a nejaké číslo keby bol chybný objektív.
Týka sa aj , napríklad , tohoto foťáku .....????

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/Flexaret_7.jpg/130px-Flexaret_7.jpg

Objektív je predsa sústava šošoviek ...pokiaľ nedôjde k ich poškodeniu , tak sa nič nedeje ...

To by predsa aj ďalekohľady mali iba určitú dobu tých kuknutí ...
...že 20.000 a dosť ????

Mašinky na princípe digitálu sú niečo iné ...optika v poriadku , no samotný foťák kľakol...
vlado 33
17.03.13,07:10
Optika bude v pohode celé storočia. Ale elektronika a mechanika nemusí.
bubkoch
17.03.13,07:56
jedina vec co moze v objektive odist je motorcek ostrenia alebo clona ...
oprava motorceka pozostava s obycajneho precistenia a premazania a funguje dalsich 100 rokov, a prist k pokazenej clone, to hadam skor vyhram jackpot v lote ...
nic z toho nema ziaden vplyv na kvalitu fotiek, takze hovorit v suvislosti s objektivom o nejakom opotrebeni vplyvom poctu zaberov je uplne scestne ...
staci pozriet fotobazare, ako sa tam predavaju (aj za slusne peniaze) stare aj vyse 30-40r objektivy typu Carl Zeiss, Prakticar alebo Pentacon ktore aj dnes kvalitou zaberov prevysuju 90% dnesnych beznych objektivov ...
bubkoch
18.03.13,11:15
Ty budeš asi prvý odborník, ktorý opravuje objektívy Canon na Slovensku. Všetky doteraz posielali do Rakúska na opravu. Ja žasnem nad tvojou šikovnosťou. Len jedno mi nejde do hlavy, kto ti poslal toľko súhlasov za tie hl----ti, čo píšeš.


kde vo svojom prispevku som pisal nieco o tom KDE sa opravuju Canon objektivy ???
btw mam realnu skusenost s opravou motorceka ostrenia canon objektivu kde v popise opravy bolo uvedene: "precistenie a premazanie"
k zvysku tvojho prispevku sa skoda vyjadrovat, dosli ti argumenty tak urazas ? :cool:
vlado 33
18.03.13,11:45
Tak nedávaj ľuďom informácie, ktoré nie sú pravdivé. Raz to niekto zoberie vážne, rozoberie objektív a nedaj bože ho premaže. Vieš koľko koštuje oprava objektívu? Zhruba 1/2 ceny nového. Preto uvažuj čo píšeš a nepozeraj videa na Youtube.
bubkoch
18.03.13,11:50
Tak nedávaj ľuďom informácie, ktoré nie sú pravdivé. Raz to niekto zoberie vážne, rozoberie objektív a nedaj bože ho premaže. Vieš koľko koštuje oprava objektívu? Zhruba 1/2 ceny nového. Preto uvažuj čo píšeš a nepozeraj videa na Youtube.


mimotemy a kde vo svojom prispevku som pisal ze to JA SAM som ho rozobral a premazal ? a co z toho co som napisal nie je pravdive ? preboha uz som ti raz radil, citaj po sebe co napises pred odoslanim, a teraz ti este radim citaj poriadne aj prispevky na ktore reagujes, bo mi pripadas ako hluchy slepy s klapkami na ociach, zbytocne ti davat otazky, alebo dokonca ziadat argumenty, furt si melie svoje, bez ohladu na kontext ...
vlado 33
18.03.13,12:20
Normálne sa mi nechce odpovedať lebo keď odpoviem, tak zase to skrútiš opačne.
bubkoch
18.03.13,12:28
staci ked sa budes vyjadrovat konkretne a vecne ...
vlado 33
18.03.13,13:18
Nemám cas sa hrat sa s bublinkami ale pochopis ked chces