smajo
06.03.06,18:34
Srdečne vás tu všetkých zdravím :)
Som veľmi rád, že som našiel túto stránku, pretože je to presne to, čo potrebujem (aspoň na začiatok).
Zatiaľ nepodnikám, ale už nad tým dlhšiu dobu uvažujem. Pracujem ako vodič, som vyučený automechanik a chcel by som začať podnikať s autosúčiastkami. Ako mladý človek však nemám potrebné skúsenosti a samozrejme ani financie. Počul som však o rôznych pôžičkách, i o nenávratnej pôžičke a chcel by som sa opýtať, či s tým nemáte niekto skúsenosti. Ja som totiž v týchto veciach zatiaľ úplný laik, a tak by som potreboval zistiť nejaké základné veci, teda čo všetko by som musel na začiatok urobiť a vybaviť, aby som sa dostal aspoň o krôčik ďalej, keďže moje podnikanie je zatiaľ len v mojich predstavách...
Budem veľmi rád ak bude niekto z vás ochotný mi poradiť :)
adka2001
06.03.06,18:07
Srdečne vás tu všetkých zdravím :)
Som veľmi rád, že som našiel túto stránku, pretože je to presne to, čo potrebujem (aspoň na začiatok).
Zatiaľ nepodnikám, ale už nad tým dlhšiu dobu uvažujem. Pracujem ako vodič, som vyučený automechanik a chcel by som začať podnikať s autosúčiastkami. Ako mladý človek však nemám potrebné skúsenosti a samozrejme ani financie. Počul som však o rôznych pôžičkách, i o nenávratnej pôžičke a chcel by som sa opýtať, či s tým nemáte niekto skúsenosti. Ja som totiž v týchto veciach zatiaľ úplný laik, a tak by som potreboval zistiť nejaké základné veci, teda čo všetko by som musel na začiatok urobiť a vybaviť, aby som sa dostal aspoň o krôčik ďalej, keďže moje podnikanie je zatiaľ len v mojich predstavách...
Budem veľmi rád ak bude niekto z vás ochotný mi poradiť :)
Skús si odkonzultovať - poprezerať stránky s fondami od Phare, ale asi Ti bude lepšie rovno sa stretnúť, alebo komunikovať s odborníkom - teda nejakým priamym poradcom, ktorý to má v malíčku. Ja Ti neviem takto pomôcť, lebo robím iba účtovníctvo, ale skús sa obrátiť na jednu pani v Žiline, neviem ako sa volá, ale moja klientka si cez ňu vybavila 1 mil. dotácie na podporu podnikania - nenávratnú. Je vraj seriózna, lebo ak by nič nevybavila tak jej nič neplatíš,a aj za vybavenie nechcela až tak veľa - taký priemer. Treba sa s ňou spojiť, má toho dosť, teraz tam ďalší môj klient žiadal aj o úver aj o dotáciu z fondov EU - aj nenávratnú. Skúste - kima@kima.sk, dúfam že pomôže.