zubrienka15
17.03.13,10:20
Dobrý deň, potrebujem poradit s predajom na aukciách. Pani u mňa vydražila používaný mobil, ktorý fungoval, nemal už záruku o čom vedela aj kupujúca strana, no po prevzatí sa mi ozvala, že žiada vrátiť peniaze späť, pretože nefunguje. Má na to právo, keďže nemáme ani kúpno predajnú zmluvu? V podmienkach predaja mám aj uvedené, že pokiaľ nie je všetko jasné kupujúcej strane, na všetky otázky rada zodpoviem, no po zakúpení tovar nie je možné vrátiť späť.
Ako prosím vás postupovať, musím jej peniaze vrátiť v tomto prípade, keď nemám záruku, či s ním nič neurobila ona ? Môžem sa obávať nejakého trestného stíhania, či niečoho podobného ? Ďakujem vopred za odpoveď..
misoft
17.03.13,17:08
Pri dražbách sa neuplatňuje záruka - tam sa predsa vydražujú aj použité a staré veci. Záruka sa používa v obchodnom vzťahu.
zubrienka15
17.03.13,17:20
dakujem za reakciu, trocha som sa stratila v tych obciansko pravnych predpisoch a paragrafoch.. tiez myslim, pokial druha strana je o vsetkom informovana a napriek tomu drazi, suhlasi v prvom rade s podmienkami predaja, na to tam aj su..