lenoraf
17.03.13,12:12
napisala som sem aby ste mi poradili ale ani jednu slusnu odpoved ci radu som nedostala....
bubkoch
17.03.13,11:20
lol, toto je bez urazky najvacsia sprostost aku som kedy ohladom vyzivneho pocul ... bez sance ...

doplnene: asi som ta mal citovat, lebo si trochu upravila a premazala svoju povodnu otazku ... no ale pointa ostala, takze moja odpoved plati, ale citovat uz budem vzdy a vsade, clovek nikdy nevie a potom moze odpoved vyzniet blbo
buchač
17.03.13,12:15
lol, toto je bez urazky najvacsia sprostost aku som kedy ohladom vyzivneho pocul ... bez sance ...
...som neskutočne zvedavý na objasnenie tej požiadavky ......fááákt zvedavý ....;)

Len dúfam , že k tomu objasneniu aj dôjde ....:rolleyes:
misoft
17.03.13,17:06
"jednorázové výživné" - to je niečo nové v našich končinách :cool: - a nechápem, čo má

na syna ktory bol vyuzity starsim vagabundom sa dopustil skutku poskodzovania cudzieho majetku a skodu treba uhradit spoločné s výživným.

lenoraf asi nemá pojem, čo značí výživné a náhrada škody, odškodnenie - splieta všetko do jedného "gulášu".
majkii
17.03.13,18:15
dobry den...vie mi niekto povedat ci mozem ziadat sud o jednorazove vyzivne na syna ktory bol vyuzity starsim vagabundom sa dopustil skutku poskodzovania cudzieho majetku a skodu treba uhradit....

Neviem či som správne pochopil, tvoj syn spôsobil škodu na cudzom majetku a ty chceš od svojho exmanžela jednorázovo celú sumu alebo jej časť na uhradenie škody zavinenej tvojim synom prostredníctvom vyživovacej povinnosti?
To samozrejme nie je možné, výživné sa platí v pravidelných opakujúcich sa sumách, ktoré sú zročné vždy na mesiac dopredu a slúži na výživu a všetranný rozvoj maloletého. Náhrada škody do tohoto okruhu nespadá
buchač
17.03.13,18:23
dobry den...vie mi niekto povedat ci mozem ziadat sud o jednorazove vyzivne na syna ktory bol vyuzity starsim vagabundom sa dopustil skutku poskodzovania cudzieho majetku a skodu treba uhradit....
Žiadať môžeš , čoby nie ....
Dáš podanie s tými poplatkami ( ? ) , pobeháš po súdoch , strata času a podobne ...
Sudca , čo to dostane na prejednanie , ešte aj zarobí ....napíše ako humornú vložku v tých memomároch zo súdnej siene ...:---

Neviem či som správne pochopil, tvoj syn spôsobil škodu na cudzom majetku a ty chceš od svojho exmanžela jednorázovo celú sumu alebo jej časť na uhradenie škody zavinenej tvojim synom prostredníctvom vyživovacej povinnosti?

Až príliš správne ...a preto sa každému ( obrazne povedané ) z úst pení ...

Tá chamtivosť a zneužívanie je niekedy neskutočná ......
Osobne by som doporučoval skôr s tou prosbou za ex zašiel , že to a to sa stalo ......len to sa dá urobiť ...
...a mladému drbnúť čerez papuľu poriadnu ...
bubkoch
17.03.13,18:32
ziadne poplatky sa pri podani návrhu na zmenu vyzivneho neplatia ... to len tak pre info :-)