lubeno4
17.03.13,12:21
Mam kotol kondenzacny viessmann vitodens 100+ 120l zasobnik podkrovie 6 radiatorov prizemie cca 80-90m2 podlahove kurenie 6 okruhov cerpadlo na cirkulaciu.Pytam sa aka teplota ma byt nastavena na kotli aka ma rist k podlahovke k rozdelovacu a aka teplota ma cirkulovat v okruhu pripadne aka ma odchadzat.poprosim maximalna teplota aby som neublizil kotlu ani podlahovke dlazbe atd.Vsetko co je vlastne doporucene z vašich skusenosti.
TomasHC
17.03.13,12:08
Pytam sa aka teplota ma byt nastavena na kotli aka ma rist k podlahovke k rozdelovacu a aka teplota ma cirkulovat v okruhu pripadne aka ma odchadzat.

Tak to by si cez internet chcel vedieť veľa... Teplota má byť taká, aby dom vykúrila a aby sa neprekročili maximálne povolené teploty pre rúrky podlahovky (to máš v katalógovom liste).
lapejko
17.03.13,14:22
rúrky podlahovky znesú aj 90°C, dlažba s poterom ale v žiadnom prípade...v rozdeľovači by mala byť termohlavica na prívode, ktorá sníma spiatočku a po dosiahnutí 40°C prívod uzavrie.
alltracboy
17.03.13,14:23
pokial mas hore radiatory, tak tam asi bude zmiesavac. Ked das na zaciatok do podlahovky 35 stupnov tak nic nepokazis, potom postupne zvysuj az na 45 ak bude treba. Pokial mas ale zmiesavac, tak treba kotol nastavit na vyssiu teplotu a do podlahovky sa uz voda miesa.. to ale nemam tak nebudem pisat.