Katika3
17.03.13,12:25
Občan Nemecka mal príjmy za sprostredkovanie obchodu na Slovensku (na základe ústnej dohody), na Slovensku si dobrovoľne platí ZP.
Moja otázka znie, podľa akého § zdaňuje tieto príjmy?
Môže to byť §6 ods.2 prísm.d), ak áno môže si na tieto príjmy uplatniť paušálne výdavky 40% a zaplatené ZP?:confused:

Ďakujem.
Mila123
17.03.13,11:26
Občan Nemecka mal príjmy za sprostredkovanie obchodu na Slovensku (na základe ústnej dohody), na Slovensku si dobrovoľne platí ZP.
Moja otázka znie, podľa akého § zdaňuje tieto príjmy?
Môže to byť §6 ods.2 prísm.d), ak áno môže si na tieto príjmy uplatniť paušálne výdavky 40% a zaplatené ZP?:confused:

Ďakujem.
má Nemec živnosť?
Katika3
17.03.13,11:27
Nie nemá živnosť.
Mila123
17.03.13,11:36
Nie nemá živnosť.
a príjem je na základe čoho? iba sporostredkovateľskej zmluvy?
Katika3
17.03.13,11:49
príjem má na základe ústnej dohody
Vysvetlil mi to tak, že sprostredkoval pre Nemeckú spoločnosť nejaký obchod tu na Slovensku a dostal za to vyplatenú províziu...a túto províziu chce zdaniť na Slovensku
Mila123
17.03.13,11:52
príjem má na základe ústnej dohody
Vysvetlil mi to tak, že sprostredkoval pre Nemeckú spoločnosť nejaký obchod tu na Slovensku a dostal za to vyplatenú províziu...a túto províziu chce zdaniť na Slovensku
ja by som to dala do § 8/1/a ZDP - jednorázový, príležitostný, náhodilý príjem,
iba so skutočnými výdavkami
Katika3
17.03.13,12:00
nie som si istá práve tým podľa akého paragrafu má zdaňovať tieto príjmy...mne sa na to hodí na §6/2/d ale aj §8/1/d ...myslíš že by som to mohla aj podľa §6 alebo jednoznačne to musí byť §8 ??
Mila123
17.03.13,12:04
nie som si istá práve tým podľa akého paragrafu má zdaňovať tieto príjmy...mne sa na to hodí na §6/2/d ale aj §8/1/d ...myslíš že by som to mohla aj podľa §6 alebo jednoznačne to musí byť §8 ??
na § 6 nemá povolenie- resp. živnosť , či licenciu, oprávnenie....nemá DIČ a ani IČO, preto podľa môjho názoru tú 8, ktorá sa mu nebude páčiť, pretože nemá nárok na nčzd, a na paušálne výdavky...
Katika3
17.03.13,12:09
ďakujem pekne za odpovede:)
Ešte dotaz...bude musieť doplatiť ZP z tohto príjmu?
Mila123
17.03.13,12:14
ďakujem pekne za odpovede:)
Ešte dotaz...bude musieť doplatiť ZP z tohto príjmu?
nepochopila som prečo má slovenskú ZP, ale ak ju má, tak aj ZP na SK musí platiť aj z § 8
Katika3
17.03.13,12:23
ZP si platí dobrovoľne, aby si nemusel platiť zdravotnú starostlivosť sám keď sa nachádza na Slovensku...
uff už sa teším na to ako mu budem vysvetľovať, že napriek tomu, že si platí ZP dobrovoľne bude musieť ešte doplatiť ZP z tohto príjmu...snažila som sa ho na to upozorniť dopredu ale ako si to nedokázal pochopiť prečo by mal ešte doplácať...tak som mu povedala že na Slovensku máme také zákony :D:D
Ešte raz ďakujem za odpovede.
Mila123
17.03.13,12:25
ZP si platí dobrovoľne, aby si nemusel platiť zdravotnú starostlivosť sám keď sa nachádza na Slovensku...
uff už sa teším na to ako mu budem vysvetľovať, že napriek tomu, že si platí ZP dobrovoľne bude musieť ešte doplatiť ZP z tohto príjmu...snažila som sa ho na to upozorniť dopredu ale ako si to nedokázal pochopiť prečo by mal ešte doplácať...tak som mu povedala že na Slovensku máme také zákony :D:D
Ešte raz ďakujem za odpovede.
inak nechápem, ako sa tu sám prihlásil, nakoľko platí , že nemôžeš byť súčasne poistená vo 2 štátoch , ale.....
Katy a R
17.03.13,12:58
ZP si platí dobrovoľne, aby si nemusel platiť zdravotnú starostlivosť sám keď sa nachádza na Slovensku...
uff už sa teším na to ako mu budem vysvetľovať, že napriek tomu, že si platí ZP dobrovoľne bude musieť ešte doplatiť ZP z tohto príjmu...snažila som sa ho na to upozorniť dopredu ale ako si to nedokázal pochopiť prečo by mal ešte doplácať...tak som mu povedala že na Slovensku máme také zákony :D:D
Ešte raz ďakujem za odpovede.
no ale v prvom rade si mala napísať - že kde je rezidentom - to je dosť podstatné.
ak má normálne príjem v Nemecku - predpokladám, že je tam rezidentom - tak NČZD u nás neprichádza do úvahy si myslím, aj keď by to podľa §6 bolo (§11 ods7).
Ale takisto neviem - prečo si platí tú ZP :confused::confused:. (ZP je povinné - nie dobrovoľné - či?)