aja222
17.03.13,12:25
Dobrý deň,
mala by som nasledujúcu otázku: som živnostníčka a chcem dovážať tovar z Maďarska na Slovensko. Mesačne cca. za 1500-2000 eur. Tovar budem predávať konečnému spotrebiteľovi. Nie som platca DPH. Zaujímalo by ma čo by bolo pre mňa výhodnejšie nakúpiť tovar s maďarskou DPH, alebo sa registrovať u nás na SK ako platca DPH? Keď som sa pýtala účtovníčky povedala mi, že sa mi viac oplatí nakúpiť s maďarskou DPH, čo sa mi nejak nezdá keďže v Maďarsku je DPH až 27%.... Prosím o radu..
peter_hornik
18.03.13,11:16
na obstaranie tovaru z EU ako neplatca DPH je rocny limit, ktory ty prekrocis. Takze registrovaniu ako platca dph sa nevyhnes (ak budes naozaj nakupovat za 2 tisic eur mesacne..)

Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou nadobúda na Slovensku tovar z iného členského štátu, musí podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eur