anmi1
17.03.13,15:02
Zdravím Vás poraďáci, prosím Vás o radu. Dcéra bola študentkou VŠ do 12.6.12.
V čase od 13.6.12 do 16.10.12 bola bez práce ( vybavovala si povolenie na prácu v zahraničí. Za toto obdobie si platila odvody do zdravotnej poisťovne). Od 17.10.12 je riadne zamestnaná v Nemecku. Musí si tu na Slovensku podávať daňové priznanie ? A na akom tlačive ? V nemecku si tiež bude podávať DP.
Ďakujem moc za radu.
Anka
Katy a R
17.03.13,15:18
Ak je rezidentom SR - tak podáva u nás DP so všetkých celosvetových príjmov.
Ak ide o zamestnanie v Nemecku a u nás žiadny príjem nemala - tak DP typ A . daňová povinnosť voči SR bude nulová.
prepočet - viď § 31, no a ak budeš postupovať podľa poučenia - navedie ťa celkom dobre;)
Samozrejme v Nemecku - podľa ich predpisov.