Lenka234
17.03.13,21:11
ahojte poradaci,
prosim o radu- mam zamestnanca, s kt. bol ukonceny PP ku dnu 15.3. 2013.
Mam problem s evidencnym listom, kedze by mal byt odoslany do SP do 3 dni,
ale zamestnanec este nema spracovanu mzdu a neviem vyplnit VZ v tlacive.
Moja otazka znie, ci ho mozem odoslat az po spracovani mzdy, bude mi to SP tolerovat?
A evidencny list doch. poistenia mozem poslat aj elektronicky?

dakujem krasne za odpoved
Mila123
17.03.13,20:14
ahojte poradaci,
prosim o radu- mam zamestnanca, s kt. bol ukonceny PP ku dnu 15.3. 2013.
Mam problem s evidencnym listom, kedze by mal byt odoslany do SP do 3 dni,
ale zamestnanec este nema spracovanu mzdu a neviem vyplnit VZ v tlacive.
Moja otazka znie, ci ho mozem odoslat az po spracovani mzdy, bude mi to SP tolerovat?
A evidencny list doch. poistenia mozem poslat aj elektronicky?

dakujem krasne za odpoved
elektronicky? netuším, my ho nosíme ručný, teda v papierovej forme a priznávam sa sú tam 3 dni, ale tuším po spracovaní miezd....
nakuknem do zákony a prilepím....
nemali sme zatiaľ žiaden problém, či sankciu zo strany SP z dôvodu neskorého odoslania ELDP
Lenka234
18.03.13,08:07
dakujem krasne za odpoved..
na stranke SP som nasla do 3 dni po ukonceni pracovneho pomeru, ale pocula som ze SP toleruje
odoslanie az po spracovani miezd. Tak dufam, ze nebude zato sankcia. A kedze na tlacive je potrebny podpis zamestnanca,
pravdepodobne nebude mozne ho zaslat elektronicky.
Ukoncenie PP a odhlasenie zamestnanca robim po prvykrat..
Zamestnanca som odhlasila zo SP, ZP, po spracovani miezd poslem ELDP a odovzdam mu zapoctovy list.
Chcela by som sa opytat, ci okrem tychto veci treba este posielat nejake tlacivo do SP alebo ZP?
scame
18.03.13,08:20
Klídek lenka, stačí keď ho zanesieš po spracovani miezd. Ja osobne to tak robím niekedy sa mi zadarí aj neskôr a SP to akceptuje bez sankcie...
Osobne mi povedali že to stačí doniesť po spracovani miezd...
wirgi
18.03.13,08:32
ako bolo povedané stačí po spracovaní miezd a so sprievodným listom doniesť osobne, alebo ak pošlete poštou tak vo veľkej obálke, aby nebolo tlačivo poskladané , podpis zamestnanca už netreba.
Tamila
18.03.13,08:40
SP nedáva sankcie za neskoršie odoslanie ev. listu. Netreba už podpis zamestnanca, ja posielam už pár rokov bez podpisov zamestnancov.