vlastník
18.03.13,06:31
Asi áno. Dostal som list z úradu na ochranu osobných údajov, že chcú skontrolovať kamerový systém na rodinnom dome. Ja žiadny kamerový systém nemám. Úradu stačí jedno udanie suseda a už sú úradníci rozhodnutí cestovať 160 km. Ako chcú šetriť peniaze daňových poplatníkov, keď si plánujú takéto jalové výjazdy. Aké mate skúseností s kamerovým systémom na rodinnom dome? Ako si chránite svoj majetok pred zlodejmi?
kačkapoliačka
18.03.13,06:44
by si neveril, ale tí úradníci musia ísť von na akýkoľvek podnet
tak káže zákon, ktorý vytvorili páni poslanci, ktorých si volil aj ty....
by si neveril, ale prídu iní vyšší úradníci a plus kadejaká štatistika a tí ešte toho úradníka skontrolujú, či idú podľa zákona....každý si stráži svoju robotu....
úradníci si zákony nevyrábajú, idú podľa zákonov čo vymyslia v parlamente.....
by si neveril, koľkokrát sa zákony pripomienkujú aj zdola od obyč. úradníkov....ale nikto ich nepočúva.....
takže kto je tu pánom? úradník....alebo poslanec.....
Peggynka
18.03.13,06:51
Mne prišli skontrolovať el. hodiny traja (!) finančáci.
Excise Duty
18.03.13,07:31
by si neveril, ale tí úradníci musia ísť von na akýkoľvek podnet
tak káže zákon, ktorý vytvorili páni poslanci, ktorých si volil aj ty....
by si neveril, ale prídu iní vyšší úradníci a plus kadejaká štatistika a tí ešte toho úradníka skontrolujú, či idú podľa zákona....každý si stráži svoju robotu....
úradníci si zákony nevyrábajú, idú podľa zákonov čo vymyslia v parlamente.....
by si neveril, koľkokrát sa zákony pripomienkujú aj zdola od obyč. úradníkov....ale nikto ich nepočúva.....
takže kto je tu pánom? úradník....alebo poslanec.....
Zákony vznikajú na základe legislatívneho plánu úloh príslušnej vládnej garnitúry, pričom samotné návrh zákonov vypracovávajú jednotlivé rezorty. Zákony teda nevymýšlajú v parlamente, tam ich iba schvaľujú, hoci pripúšťam, že v parlamente dochádza na základe pozmeňovacích návrhov poslancov k určitým zmenám prerokovávaných návrhov zákonov, neraz na základe lobistických požiadaviek, ktorým je príslušná, v tom čase vládnuca politická garnitúra zaviazaná. Parlament je mašinéria, ktorá nehlasuje na základe vlastného vedomia a svedomia ale iba podľa podľa požiadaviek a inštrukcií vládnucej strany, tá ak má väčšinu, pri takých poslancoch si presadí, čo len chce. Navyše, ak ten posledný, ktorý tie schválené zákony podpisuje, je kardinálny blbeček, ktorý v prípade Slovenska nemá páru. Úradníci sú v tom nevinne, pretože si pri príprave zákonov iba plnia svoje povinnosti a na samotný obsah zákona nemajú žiaden vplyv. Treba si trošku pozrieť Legislatívne pravidlá vlády Slovenskej republiky:
http://www.vlada.gov.sk/legislativna-rada-vlady-sr/
kačkapoliačka
28.11.14,08:22
prepáč, úplne chápem, že sú legislatívne pravidlá...
ale, ak ja mám dať pod niečo podpis (svoj hlas) tak sa o to zaujímam,
poslanci tiež majú svoje návrhy zákonov....
proste...každý iba vidí úradníkom, lebo sú tí styční...