maca78
18.03.13,09:53
Dobrý deň od 4.7.2012 som zamestnaná ale súčasne celý rok poberám aj rodičovský príspevok, chcem sa opýtať či rodičovský patrí do príjmu, ale len príjem zo zamestnania? U zamestnanca mi bol vyplácaný daňový bonus na dieťa zamestnaná so bola 6 mesiacov ale odpracovala som len 5 mes. , lebo jeden som bola na PN teraz mi vychádza že mám nedoplatok na daňovom bonuse, trebo ho vracať?
Dakujem
veronikasad
18.03.13,08:54
rodičovský príspevok nie je zdanitelný príjem. Akú hrubú mzdu (r-01 z potvrdenia) si dosiahla u zamestnávatela ?
kn-alka
18.03.13,09:16
Dobrý deň od 4.7.2012 som zamestnaná ale súčasne celý rok poberám aj rodičovský príspevok, chcem sa opýtať či rodičovský patrí do príjmu, ale len príjem zo zamestnania? U zamestnanca mi bol vyplácaný daňový bonus na dieťa zamestnaná so bola 6 mesiacov ale odpracovala som len 5 mes. , lebo jeden som bola na PN teraz mi vychádza že mám nedoplatok na daňovom bonuse, trebo ho vracať?
Dakujem

Ak ti zamestnávateľ vyplatil DB mesačne, lebo si splnila mesačný nárok na DB, tak nemusíš nič vracať. No ako uvádzaš, že si bola 1 mesiac na PN, a nemala si príjem, tak zamestnávateľ spravil chybu, že ti bonus vyplatil.

Ešte som sa nestretla s takýmto prípadom, podľa mňa neoprávnene vyplatený DB treba vrátiť.

Aký si mala celkový hrubý príjem za tých 6 mesiacov zamestnania?
maca78
18.03.13,10:00
Hrubú mesačnú mzdu mám 342,-Eur a spolu za tie mesiace to bolo 1795,03, ale za ten mesiac čo som bola na PN tak nemám vyplatený daňový bonus.
Mila123
18.03.13,10:03
Hrubú mesačnú mzdu mám 342,-Eur a spolu za tie mesiace to bolo 1795,03, ale za ten mesiac čo som bola na PN tak nemám vyplatený daňový bonus.
a a ni ho nedostaneš, pretože si nedosiahla mzdu aspoň 1/2 nčzd
veronikasad
18.03.13,10:03
Hrubú mesačnú mzdu mám 342,-Eur a spolu za tie mesiace to bolo 1795,03, ale za ten mesiac čo som bola na PN tak nemám vyplatený daňový bonus.
Nesplňaš podmienky na doplatenie DB za celý kal.rok. Vyplatený DB nie si povinná vrátiť.