kezeso
18.03.13,10:56
Už viac krát mi vypadli programy skylink. Na to musím vypnúť prijímač z elektriky, vybrať kartu, znova ho zapnúť. Viacmenej potom naskočia všetky programy. Včera však naskočili programy iba tie, ktoré sú tzv.zdarma TV8, TA3, Óčko, Noe, ČT24 a pod. Ostatné programy nabehli až ráno na druhý deň. Keď sa sťažujem prevádzkovateľovi, na mail neodpovedá, skúšal som im aj volať, ale je to tak na 10 minút pokiaľ sa dovoláte za hudobnej kulisy automatického pripojenia a operátorka tomu aj tak nerozumie.
Čo spôsobuje oné výpadky? Nerád by som prišiel o niečo, čo mám rozpozerané / MS v Hokeji a pod/.
Poplatky si platím...
erik555
18.03.13,11:45
Aky prijimac, aka karta (ICE, ciste Irdeto), ake programy/baliky platis?
Niekedy je na vine aj zle dosadnutie cipu karty na citacku. Takze si mozes vystrihnut z hrubsieho papiera dalsiu "kartu" a potom spolu s kartou vlozit do citacky, aby bol cip lepsie pritlaceny na citacku.
kezeso
18.03.13,13:12
Prijímač KAON,karta ICE Irdeto, základná ponuka.
Nie som si celkom istý s tým zdupľovaním karty, ako píšem hore niektoré programy šli...
erik555
18.03.13,16:17
Pisal si, ze isli nekodovane..tu karta ani nie je potrebna. Treba to vyskusat, ako som pisal. Dalej mozno novy firmware do stb...
command
18.03.13,17:33
Ked vlozis kartu vzdy ti vypise ze bola vlozena karta ta a ta?
kezeso
19.03.13,11:28
Ked vlozis kartu vzdy ti vypise ze bola vlozena karta ta a ta?
Presne si nepamätám, ale číslo karty sa neuvádza, píše nejaké info od skylinku na čiernej obrazovke, že sa synchronizuje alebo niečo pod.
command
19.03.13,11:33
Presne si nepamätám, ale číslo karty sa neuvádza, píše nejaké info od skylinku na čiernej obrazovke, že sa synchronizuje alebo niečo pod.
Ide o to ze by ti malo ukazat ze bola vlozena karty nap IRDETO alebo podobne ak ti to neukazuje tak je zly kontakt medzi kartou a čítačkou. Poprípade skusit zmenu software na prijimaci.
kezeso
19.03.13,11:40
Ide o to ze by ti malo ukazat ze bola vlozena karty nap IRDETO alebo podobne ak ti to neukazuje tak je zly kontakt medzi kartou a čítačkou. Poprípade skusit zmenu software na prijimaci.
Nie som teraz doma, vypisuje viac informácii, nikdy som sa ich nesnažil zapamätať..
Ale Irdeto sa tam určite spomína...
command
19.03.13,12:13
Nie som teraz doma, vypisuje viac informácii, nikdy som sa ich nesnažil zapamätať..
Ale Irdeto sa tam určite spomína...Takže kontakt s čitačkou by mal byt dobrý, o aký kaon presne ide?
kezeso
19.03.13,12:43
Takže kontakt s čitačkou by mal byt dobrý, o aký kaon presne ide?
Tak to tiež z hlavy neviem, akurát viem, že je v HD kvalite, má možnosť nahrávania na externý disk. Som v práci, zajtra upresním, niečo som pohladal na nete, asi je to tento
http://www.golias.sk/biela.a.cierna.technika/satelitne.primace.a.dvb.t/ksc.sa4001ir.hd.sat.irdeto.kaon
Niran
21.03.13,06:07
Skus napisat na toto forum, je to forum vylucne na satelitne prijimace, satelitne vysielanie a pod.: http://www.ab-forum.info/index.php?sid=ba2e2e80fe361247f4362f800750c200
buchač
21.03.13,06:22
Už viac krát mi vypadli programy skylink. Na to musím vypnúť prijímač z elektriky, vybrať kartu, znova ho zapnúť. Viacmenej potom naskočia všetky programy. Včera však naskočili programy iba tie, ktoré sú tzv.zdarma TV8, TA3, Óčko, Noe, ČT24 a pod. Ostatné programy nabehli až ráno na druhý deň. Keď sa sťažujem prevádzkovateľovi, na mail neodpovedá, skúšal som im aj volať, ale je to tak na 10 minút pokiaľ sa dovoláte za hudobnej kulisy automatického pripojenia a operátorka tomu aj tak nerozumie.
Čo spôsobuje oné výpadky? Nerád by som prišiel o niečo, čo mám rozpozerané / MS v Hokeji a pod/.
Poplatky si platím...

Pisal si, ze isli nekodovane..tu karta ani nie je potrebna. Treba to vyskusat, ako som pisal. Dalej mozno novy firmware do stb...
...včera som bol v servise ...

Išlo mi o info , nakoľko mi tiež signál podobne reagoval ...všetko možné nabehlo , ale to čo som chcel , ani za svätého ....
Keď som maníkovi objasnil , že satelit používam na chalupe a teraz len občas , hneď bol v obraze ...

Šmaril kartu do mašiny a v priebehu pár minút šli všetky programy ...
Dal mi info , že poskytovateľ signálu pravidelne aktualizuje signál ( laicky vravím ) do stb a keď dôjde k tomu akože nesledovaniu telky , tak stb má veľa informácií a tie nevie niekedy spracovať ....hlavne , ak sa jedná o tie staršie a menej kvalitné mašinky ...
Stefan2005
21.03.13,06:48
... že satelit používam ... len občas ....a keď dôjde k tomu akože nesledovaniu telky, tak stb má veľa informácií a tie nevie niekedy spracovať...

... hej, platí to už dávnejšie - ak bol prijímač dlhšiu dobu vypnutý, pre obnovenie údaj treba vykonať reautorizáciu karty (cez net, správu kariet), v priebehu 20 minút to opäť naskočí.
kezeso
21.03.13,07:53
... hej, platí to už dávnejšie - ak bol prijímač dlhšiu dobu vypnutý, pre obnovenie údaj treba vykonať reautorizáciu karty (cez net, správu kariet), v priebehu 20 minút to opäť naskočí.
V mojom prípade to neplatí, prijímač mám doma dennodenne v prevádzke. Známy mal iný problém, ako "Buchač", keď dlhšie nepozeral, napr. v spálni, tak mu zmizli všetky predvoľby.
Asi zabehnem rovno do skladu, kde som kupoval...
Taserda
21.03.13,14:06
Daj do iného prijímača aby prešli zápisy, u niekoho kto s kartou nemá problém. Bolo by to na dlhé vysvetľovanie.
command
22.03.13,04:14
Daj do iného prijímača aby prešli zápisy, u niekoho kto s kartou nemá problém. Bolo by to na dlhé vysvetľovanie.Toto nie je riesenie to za každým bude k niekomu chodiť(ak nema doma druhy pristroj)? Ak je pristroj nový v záruke reklamuj ak nie rieš cez to forum, alebo kupiť nový ktorý nemá problémy určite nie kaon.
kezeso
22.03.13,07:35
Daj do iného prijímača aby prešli zápisy, u niekoho kto s kartou nemá problém. Bolo by to na dlhé vysvetľovanie.
Skúsim, mám doma ešte jeden prijímač na druhý TV, uvidíme, ale z toho mi vyplýva, že asi je chyba v KAON-e...
kezeso
22.03.13,07:36
Toto nie je riesenie to za každým bude k niekomu chodiť(ak nema doma druhy pristroj)? Ak je pristroj nový v záruke reklamuj ak nie rieš cez to forum, alebo kupiť nový ktorý nemá problémy určite nie kaon.
Prečo nie KAON?
command
22.03.13,08:54
Prečo nie KAON?Co ja viem tak uz to nie je ono.
Fero11
22.03.13,17:46
Boxy standrdne ani bloker nemaju, cize vsetky typy zapisov by mali na kartu prepustat. Ide o to, ci ten kaon ma certifikovanu cw citacku, alebo ci ma orig. cw modul (nepozeral som, co je to za box).
Ti co chcu sachovat s emm, tak si bloker zapnu a filtruju, ale urcite nie na klasickych boxoch, tam si to ziada iny figel :)
Taserda
22.03.13,18:33
Toto nie je riesenie to za každým bude k niekomu chodiť(ak nema doma druhy pristroj)? Ak je pristroj nový v záruke reklamuj ak nie rieš cez to forum, alebo kupiť nový ktorý nemá problémy určite nie kaon.
Toto je pokus ako zistiť zdroj problému, nasledovať bude odstránenie.
command
23.03.13,04:52
Toto je pokus ako zistiť zdroj problému, nasledovať bude odstránenie.Mam taky pocit ze to je asi zakladny princip zistit kde je chyba a potom ju odstranit. Alebo to niekto robi aj inak?
command
23.03.13,04:54
Boxy standrdne ani bloker nemaju, cize vsetky typy zapisov by mali na kartu prepustat. Ide o to, ci ten kaon ma certifikovanu cw citacku, alebo ci ma orig. cw modul (nepozeral som, co je to za box).
Ti co chcu sachovat s emm, tak si bloker zapnu a filtruju, ale urcite nie na klasickych boxoch, tam si to ziada iny figel :)Ak je to ten co napisal tak tie maju certifikat IRDETO.
kezeso
23.03.13,07:39
Ak je to ten co napisal tak tie maju certifikat IRDETO.
Určite mám všetko legálne, žiadne machinácie, karta je Irdeto ICE, len ma napadlo, či nie je príčina toto. Kedysi som mal nainštalovaných cca 50 programov, potom som dal načítať všetky dostupné a načítalo ich max. možný počet 990. Nemôže byť toto problém? Že ten prijímač je zahltený informáciami???
Fero11
23.03.13,07:56
Cize ak ma certifikovanu citacku irdeto, tak by to malo byt v poriadku.
Kazda citacka pracuje s nejakym kmitoctom. V CW citackach je to myslim 3,57MHz a u irdeto je to 6MHz.
ICE karta je karta, ktora ma do irdeto emulovany cw mod, cize ak ju vlozis do cw citacky kde je oscilator 3,57MHz automaticky ide v mode cw a naopak, ked karta ide do irdeto citacky kde je 6MHz, tak je jasne, ze bude pracovat v mode irdeto.
U cw sa pri sledovani nevyzaduju emm zapisy cca 1 mesiac, po tomto case je potrebne emm prepustit. Pre mod irdeto plati, ze bez emm neprejde ani ecm, cize sledovat sa musi vzdy bez blokera
kezeso
18.04.13,07:33
Problém vyriešený, bolo nutné vymeniť čítačku...