ANNAP
06.03.06,19:57
Robím projekt na ÚP pre začínajúceho SZČO-stolára a potrebujem poradiť.Má trvalý pobyt pri rodičoch, má dielňu z garáže / nie je zápis v katastri/.Môžem mu v podnikat.zámere udať, že chce podnikať na svojej adrese? Dodatočne do podnikania si vysporiada dielňu, v ktorej bude mať prevádzkáreň, zápisom do katastra. Asi by to chcelo celkom si vysporiadať s rodičmi aj pozemok aj dielňu / ako je najlepšie darom, kúpou ? /
Ak má niekto skúsenosti ohľadom tejto témy a celkom otvorenia živnosti ozvite sa mi , uvitam každú radu dopredu vďaka.:mad::mad::mad:
mysimis
06.03.06,19:21
a garáž nemá v katastri zapísanú ani on prípr. jeho rodičia?
ANNAP
06.03.06,19:23
Miška, nie.
mysimis
06.03.06,19:26
tak to je už horšie. Do projektu mu môžeš napísať, že bude podnikať doma, ale odporúčam to dať čím skôr do poriadku. A z ÚP nepýtajú nájomnú zmluvu, alebo LV o tom že vlastní nehnuteľnosť?
Zita5
06.03.06,19:27
Robím projekt na ÚP pre začínajúceho SZČO-stolára a potrebujem poradiť.Má trvalý pobyt pri rodičoch, má dielňu z garáže / nie je zápis v katastri/.Môžem mu v podnikat.zámere udať, že chce podnikať na svojej adrese?

Vieš čo môžeš mu uviesť , že podniká na adrese podľa živnostenského listu , na tom veľmi nezáleží , hlavne že bude mať priestory - dielňu - výrobná činnosť je vždy skôr hodnotená na ÚP kladne , skôr dostane podporu ako na obchodnú činnosť .

Ja som robila zámer pre stolára a ani nemal vlastné priestory a dostal príspevok vo výške 40 000,- Sk.


Dodatočne do podnikania si vysporiada dielňu, v ktorej bude mať prevádzkáreň, zápisom do katastra. Asi by to chcelo celkom si

Nie je podmienkou, može mať aj prenájom od rodičov.

Ak má niekto skúsenosti ohľadom tejto témy a celkom otvorenia živnosti ozvite sa mi , uvitam každú radu dopredu vďaka.:mad::mad::mad:



...........................čítaj tučným.
Zita5
06.03.06,19:28
Nie je podmienka vlastniť nehnuteľnosť .:)
mysimis
06.03.06,19:32
Tak potom mu kľudne môžeš dať do projektu, že bude podnikať doma. I tak by to mal dať na LV, aby si mohol potom dávať do nákladov výdavky týkajúce sa jeho dielne.
ANNAP
06.03.06,19:32
Pravdepodobne budú pýtať, budem to riešiť najomnou zmluvou s rodičmi, alebo len súhlasom zo strany rodičov.
mysimis
06.03.06,19:34
Ak by nepýtali nič, vopred im nedávaj nič. Možno to prejde i bez toho.
Zita5
06.03.06,19:37
Pravdepodobne budú pýtať, budem to riešiť najomnou zmluvou s rodičmi, alebo len súhlasom zo strany rodičov.

V každom prípade to bude musieť potom riešiť , už len z dôvodu toho , že bude musieť dodržať stavebný zákon a bude musieť podať žiadosť o zmenu účelu užívania na iný účel , ako je stavba zriadená . A to bude potom absolvovať schvalovačky z viacej odborov .Ale nesúvisí to priamo so zámerom .
ANNAP
06.03.06,19:39
Dievčatá, ste fajn, ak Vás ešte niečo napadne, čo by mi mohlo ovplyvniť podnik. zámer kladne, poprosím píšte mi, nemám s tým moc skúseností. Vďaka
kukučka
06.03.06,20:10
Zitka mal by, hlavne kvôli BOZP, ale poznám viacej takých, čo nemajú nič na papieri a nikoho to netrápi. Akurát susedov ten hluk.
Matejko1
07.03.06,13:11
Ide robiť stolára, však? Ak je šikovný, nech si spraví dieľňu z dreva... A ak ju dokáže spraviť tak, aby nebola pevno spätá so zemou ( drevená konštrukcia je položená v koľajničkách na vybetónovanej ploche ), nepotrebuje žiadne stavebné povolenie...
mysimis
07.03.06,13:17
Akurát na to potrebuje pozemok, kde to dielo vytvorí.